Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Юлія Логвиненко
Юлія Логвиненко

Витонченість танцю і вишуканість костюмів демонстрували полтавцям артисти ансамблю ім.Вірського

Витонченість танцю і вишуканість костюмів демонстрували полтавцям артисти ансамблю ім.Вірського

Витонченість національного танцю і вишуканість народних костюмів продемонстрували полтавцям артисти Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського. Базується він в Києві, до своїх лав зібрав найкращих народників країни. Серед  танцюристів є і полтавці. Загалом в ансамблі працює 120 танцюристів. До Полтави приїхала половина, бо сцена палацу дозвілля "Листопад" просто не могла вмістити всіх артистів. Євген Ковальчук та Юлія Логвиненко бачили більше.

Однією з перших на сцену виходить луганчанка Дарина Крейдун. За народними традиціями вітає глядачів короваєм. Бути частиною Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського престижно і відповідально, - розповіла  солістка. І згадала, як студенткою намагалася  потрапити до цього ансамблю.

Дарина Крейдун, заслужена артистка України: Перший тур я не пройшла, тому що не було таких даних, як потрібні: класичні дані, тримати ногу, стопа, ще щось. І мені сказали їхати додому, звідки я приїхала.

За кілька років стала артисткою, згодом і заслуженою. Дарина Крейдун називає головні критерії успіху ансамблю з 80-річними традиціями - дисципліна і майстерність. Останню танцівники відточують на щоденних 7-годинних репетиціях. Говорить: окрім інших рухів, дуже їй подобається бігунець.

Дарина Крейдун, заслужена артистка України: Це такий по колу, як стелитись треба, уууу, мені завжди хочеться летіти кудись. Мені здається, Вірський - це легенда назавжди. Тобто це не звичайні народні танці, які дехто уявляє - шаравари, якось так. Насправді це мистецтво, яким захоплюється весь світ.

Олександр Омецинський, заслужений артист України: Тут такі полотна, які поставив Павло Вірський, вони будуть жити вічно. Це все рівно, як Бах, Моцарт, люди чули їх мільйони разів.

Основа репертуару - автентичні й сучасні танці різних регіонів України. Артисти виконували постановки нинішнього керівника Мирослава Вантуха, а також засновника ансамблю - Павла Вірського. Він придумав "повзунець", що виконують  сидячи. Соліст Олександр Омецинський пояснює, чому їхній ансамбль цінують і зустрічають аншлагами у всьому світі:

Олександр Омецинський, заслужений артист України: Душа України, тому вам і подобається! Вам легко, вам радісно, ви щасливими покидаєте цей концерт, для цього ми і працюємо.

Павло Вірський об'єднав народний танець і класичну хореографію. Завершили програму гопаком - танком, який демонструє мужність і силу українського козацтва. Гопаку Вірского 81 рік.