Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Близько 10-ти вагонів битих ртутних ламп лежать поблизу Супрунівки

Близько 10-ти вагонів битих ртутних ламп лежать поблизу Супрунівки

Близько 10-ти вагонів битих газорозрядних ламп лежать на околиці Полтави поблизу села Супрунівка. Місцеві жителі звернулися до міськвиконкому з проханням дослідити відходи на залишки ртуті. Подробиці – далі в сюжеті.

Ці лампи лежать на території філії «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця». Її працівники повинні ліквідувати відходи в разі виявлення залишків ртуті. В цьому випадку залізничникам надішлють відповідне доручення, сказав заступник Полтавського міського голови Віталій Нікіпелов.

Віталій Нікіпелов, заступник Полтавського міського голови: Якщо це звичайні відходи, то власник земельної ділянки хай сам визначається, що йому з ними робити. Якщо вони небезпечні, то треба буде вживати невідкладні заходи. Тому що і забудови відносно недалеко.

Працівники лабораторії взяли проби ґрунту та битого скла на тому місці, де лежать лампи. Результати аналізу будуть за тиждень. Приблизно в квітні планують взяти також взяти проби повітря.

Володимир Леонов, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Полтавського міськвиконкому: На даний час небезпеки не представляють, так як ртуть випаровується при температурі 18 градусів. Тобто весною, коли температурний режим буде 18 і більше градусів за Цельсієм.

Представники «Південної залізниці» відмовилися говорити на камеру. Сказали: не прибирають сміття, бо за це має відповідати власник. Хто він – нині невідомо. Звернень з приводу цих ламп до поліції не надходило, повідомив речник обласного управління поліції Полтавщини Юрій Сулаєв. Наші журналісти надалі спостерігатимуть за ситуацією.