Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Давва
Ірина Давва

У Полтаві відзначають 365-ту річницю пам’яті Марусі Чурай

У Полтаві відзначають 365-ту річницю пам’яті Марусі Чурай

«Полтавська дівчина з легенди – піснярка Маруся Чурай». Захід з такою назвою відбувся в обласній бібліотеці імені І.П. Котляревського. Більше  про нашу землячку Марусю Чурай у сюжеті Ірини Давви.

Маруся Чурай – народна співачка та поетеса, яка, за переказами, жила у Полтаві в 17 столітті.

Інна Загребельна,головний бібліотекар відділу мистецтв: Образ Марусі Чурай - це образ з легенди. Ми не знаємо достеменно, чи жила вона насправді і не знаємо чи всі пісні, які згадуються про Марусю та Гриця написала вона.

За словами Інни Загребельної, Марусю Чурай за життя могли звати Марею Чураївною. Ім’я Марія 360 років тому вимовляли саме так. Факти з життя землячки зацікавили відвідувачку заходу Світлану Лозовську.

Світлана Лозовська, відвідувачка: Дуже багато знаю Про Марусю Чурай  - дівчину з легенди. Мене дуже зацікавило, що ще буде пов’язано з її ім’ям чого я не знаю.

Фотограф Володимир Коротков, каже,   цікавився легендами про Марусю Чурай.

Володимир Коротков, відвідувач, фотограф: Знаю,что она любимого или нелюбимого каким-то образом лишила жизни. Но может это была ошибка в истории, которую еще не доказали. Но я когда-то слышал это.

Науковці й ниніпродовжуютьдосліджуватиісторичну постать Марусі Чурай.

Інна Загребельна, головний бібліотекар відділу мистецтв: Певно ще знайдуться якісь документи. Ми знаємо, що через 5 років після  передчасної смерті Марусі Чурай, в Полтаві сталася  велетенська пожежа і звичайно згоріли всі документи , ті  документи справжні, ратушні книги, тому ми не можемо підтвердити факт її існування.

Нагадаємо, цього року відзначають 365-ту річницю пам’яті Марусі Чурай .