Експерт: "Соціальні мережі шкодять психічному здоров’ю"
У 2017-му українці купили гаджетів на 30 мільярдів гривень. Найбільше грошей витратили на смартфони - 22 мільярда гривень. У попиті також планшети і ноутбуки. Такі дані компанії GfK Ukraine. Наші кременчуцькі колеги поцікавилися, як електронні гаджети впливають на здоров'я людей, зокрема, дітей.
Ноутбуки українці купують здебільшого сезонно - до початку навчального року чи перед новим роком, коли магазини техніки пропонують знижки. Мобільні телефони користувачі змінюють хаотично, коли виходить нова модель чи розбився попередній, - розповідає менеджер магазину Вадим Шкіль.
Вадим Шкіль, менеджер магазина: Нові смартфони з гнучкими дисплеями і смартфони, які будуть складатися. Також телевізори також часто мають попит. Це смарттелевізори
Ось ці кременчужани розповідають, для яких цілей використовують гаджети.
Голос: В основному для спілкування по роботі
Голос: Для навчання, для зв’язку в соцмережах
Голос: Для роботи, для навчання
Діти використовують електронні гаджети, не відкладаючи надовго. За словами практичного психолога Тетяни Островської, вони листуються з друзями у соцмережах та грають в ігри. І додає: надмірне користування телефоном чи комп'ютером псує зір.
Тетяна Островська, практичний психолог: Для дітей першого класу наприклад рекомендовано використовувати гаджети не більше півгодини на день. Якщо говорити про дітей 10 років – це має бути година, півтори, не більше. Батькам на батьківських зборах про це говорять.
Крім того надмірне спілкування в соціальних мережах та гра у віртуальні ігри шкодять психічному здоров'ю дитини, говорить Тетяна Островська.
Тетяна Островська, практичний психолог: Їм важко спілкуватися тоді в реальному житті. Тоді можуть виникати конфліктні ситуації, проблеми в класі. Колективі саме через те, що їм набагато легше спілкуватися в мережах
За словами Тетяни Островської, повністю заборонити дітям користуватися електронними пристроями не можна. Варто лише обмежувати час, аби ті не стали залежними від гаджетів і більше часу проводили з рідними й друзями у реальному житті.