Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Катерина Залєвська
Катерина Залєвська

Лікують, пломбують, реставрують: до стоматологів полтавці стали звертатися частіше

Лікують, пломбують, реставрують: до стоматологів полтавці стали звертатися частіше

До стоматологів полтавці стали звертатися частіше. Серед причин: сучасні технології лікування, безболісне втручання, а також бажання мати здорову посмішку. До Міжнародного дня стоматолога, який відзначають сьогодні 9 лютого, ми завітали до кабінету зубного лікаря. Подробиці у наступному матеріалі.

Катерина Залєвська, журналіст: Білосніжна усмішка та здорові зуби – моя особиста мрія. Та чи дозволяє сучасна стоматологія зробити ремонт зубів швидко, ефективно та без болю?

Федір Черевко 8 років працює стоматологом. До цього були  5 років студентства та 2 - інтернатури. Далі – семінари від зарубіжних лекторів. І пропозиції працевлаштування закордон – в Чехію , Польщу та США. Залишився тут – у Полтаві. Не шкодує. Має постійну клієнтську базу  більше тисячі пацієнтів.

Федір Черевко, лікар-стоматолог: Для того, щоб записатися на плановий прийом – потрібно чекати 4 тижні.  Якщо пацієнт звертається з гострим болем, тоді я надає допомогу в цей же день. Шукає місце або між пацієнтами, або в кінці робочого дня. І на консультацію – також можу прийняти у цей же день.

За останні 30 років змінився підхід до пацієнтів, обладнання  та методи лікування, каже лікар. Зуби майже не видаляють, а лікують, пломбують, реставрують… та відбілюють. Змінилися і пацієнти: ходять частіше, лікування не бояться.

Федір Черевко, лікар-стоматолог: Все лікується, все попереджається. Часи змінилися, ми намагаємося вчасно діагностувати. Пацієнти не бояться.Всі сучасні установки, інструментарій, технології дозволяють проводити маніпуляції безболісно, якісно, а ще й гарно.

Пацієнтка: У меня имплант идет чуть-чуть сюда и коронки будут идти туда же.
Ця  дівчина  стоматолога не боїться, про проблеми говорить відверто. Цього дня прийшла не одна – з хлопцем.  Він поляк. В Україні – вперше.

Артур Чічерський, боїться стоматологів: В дорозі, коли ми їхали з Польші до Полтави в мене розболівся зуб. У стоматолога не був дуже давно. З дитинства боюся зубних лікарів.

Стоматологів Артур намагається уникати. Але гострий біль змусив. Говорить, лякає не сам лікар, а його халат та інструменти.

А це - майбутній стоматолог. Андрій приїхав із Житомирщини, навчається на другому курсі медакадемії.

Андрій Кораблін, майбутній стоматолог: Батьки хотіли, щоб я йшов на лікувальну справу. Але я сказав: «Мам, пап – ні, я йду на стоматолога». А вони: «Добре, будемо збирати гроші».

Мріє про приватний кабінет, але не у Полтаві – у своєму містечку Любар.

Андрій Кораблін, майбутній стоматолог: Просто має бути бажання. І це має тобі подобатися.