Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Дослідниці та кандидатки: 11 лютого відзначають Міжнародний день жінок та дівчат в науці

Дослідниці та кандидатки: 11 лютого відзначають Міжнародний день жінок та дівчат в науці

 11-го лютого – Міжнародний день жінок у науці. У світі його відзначають третій рік поспіль. Напередодні свята журналісти "Лтави" познайомились із вченими-жінками з різних галузей  та різного віку, та запитали про їхні наукові інтереси. Дивіться більше – далі у сюжеті.

Аліні шістнадцять. Науковою діяльністю займається рік. Для неї це – можливість  підготуватися до вступу в університет. У майбутньому дівчина планує працювати у підрозділах кримінальної поліції. Її робота для Малої Академії наук – із правознавства.

Аліна Крат, учасниця Малої академії наук України: Тема моя повністю називається «Виділення землі учасникам АТО. Проблемні питання». Мені цікаво було досліджувати, ходити в адміністрацію, сільську, селищну раду, брати інформацію. Ця тема дуже актуальна, багато є учасників АТО, які хочуть отримати собі землю.Нині жінки та дівчата в науці реалізують себе на одному рівні із чоловіками, говорить професорка Юстина Верига.

Юстина Верига, професорка кафедри бухгалтерського обліку і аудиту: Я би не сказала, що якась є неповага або зверхність до жінок-науковців. З повагою відносяться колеги і всі, з ким доводиться спілкуватися в Україні чи закордоном .

Пані Юстина – займається дослідницькою діяльністю близько п’ятдесяти років. Написала понад чотири сотні монографій, посібників та наукових статей. Має нагороди. Говорить: щодня вчиться новому.

Юстина Верига, професорка кафедри бухгалтерського обліку і аудиту: При написанні підручників цікавим є підхід автора до того, як подати матеріал, щоб його той, хто читає, міг зрозуміти і застосувати у практичній діяльності. При написанні монографії необхідно дуже великий пласт літературних джерел підняти, щоб дослідити історію проблеми, історію питання.

Докторську дисертацію нині пише Аліна Ткаченко. Вона – кандидатка технічних наук. Стажувалась у Португалії, Італії та Азербайджані. Там, каже, ставлення до наукової діяльності інше - навчання орієнтоване на практику. За словами пані Аліни, закордоном підприємства замовляють науковцям дослідження у різних галузях.

Аліна Ткаченко, кандидатка технічних наук: Професор формує творчий колектив зі своїх аспірантів, студентів. І вони на замовлення на комерційній основі, щось винаходять і потім впроваджують це в практику.

За словами Аліни Ткаченко, нині для науковців є багато можливостей для реалізації, зокрема, за допомогою грантових проектів.

Аліна Ткаченко, кандидатка технічних наук: Вся Європа уже перейшла на те, що наука повинна приносити гроші. Інколи європейці дивуються, що ми вам даємо гранти, а ви не хочете їх брати. Ми ж вам даєм гроші, будь ласка, беріть, пишіть. І тільки наші науковці дивуються: «Так а що, це можна кудись подавати? Щось писати?» Так, можна. І я думаю, що за цим майбутнє.

Нагадаю, Міжнародний день жінок та дівчат в науці відзначають щорічно 11 лютого, починаючи із 2016-го. Запровадили свято з ініціативи Організації Об’єднаних Націй.