Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

На Полтавщині близько 24 тисяч зареєстрованих безробітних

На Полтавщині близько 24 тисяч зареєстрованих безробітних

 На Полтавщині на 40% зросла кількість вакансій для безробітних в порівнянні з минулим роком. Про це повідомила директор обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва. У них середній розмір зарплати збільшився майже на половину. А це близько чотирьох тисяч гривень. Скільки безробітних в області претендує на них і що їх цікавить – дізнавалася Карина Москаленко.

Без нічних змін та з вчасною зарплатнею. Такі вимоги для пошуку нової роботи виділив для себе пан Володимир. 58-річний полтавець працював у приватній охоронній фірмі. Через перенавантаження вирішив шукати щось інше. Тож звернувся до Центру зайнятості.

Володимир Воронянський, безробітний: На даний момент мені предложили вакансію опалювача на турбомеханічному заводі з їхньої реклами. Також пропонують охоронну фірму. Ще не знаю, які умови. Буду шукати, буду спілкуватися.

Зараз на Полтавщині близько 24-х тисяч зареєстрованих безробітних. За словами директора обласного центру зайнятості Катерини Клавдієвої, ситуація в районах схожа.

Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центру зайнятості: Ну. Є у нас такі депресивні райони, наприклад, як Чорнухинський. Хоча чисельність безробітних по районах впала. Найменша кількість безробітних Кременчуці, Горішніх Плавнях і в місті Хоролі.

Кількість вакансій цьогоріч зросла на 40 %. На одне місце  претендує 11 безробітних.  Найбільший попит на  кваліфікованих робітників.

Оксана Немиткіна, заступник директора Полтавської міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості: Більше вакансій робітничого характеру. Дуже зараз потрібні працівники, такі як токарі, електрогазозварники, шліфувальники, по роботі з інструментом, швачки.

За словами Катерини Клавдієвої, частина населення не хоче працювати, бо отримує виплати від держави. Щоб змінити ситуацію на ринку праці, каже, потрібно внести зміни до закону «Про зайнятість».

Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центру зайнятості: Я вважаю, що закон, який вступив у дію з 1 січня 13-го року-це закон регресивний. Він не відповідає вимогам сьогодення. Він призводить до пасивного настрою безробітних. Суть реформи, яка буде в тому, щоб було вигідніше працювати, ніж не працювати.

Нагадаємо, в області отримують допомогу по безробіттю близько 20 тисячі осіб. Карина Москаленко,