Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Понад 80 учасників взяли участь у обласному чемпіонаті з гірськолижного спорту

Понад 80 учасників взяли участь у обласному чемпіонаті з гірськолижного спорту

Під Полтавою розпочався відкритий чемпіонат області з гірськолижного спорту. Він триватиме протягом двох днів. Змагання присвятили полтавському спортсмену Тарасу Черкаському, який загинув минулого року  в автокатастрофі. Хто долав трасу і як оцінували спортсменів – дізнавалася Карина Москаленко.

Відкриття обласного чемпіонату розпочали з хвилини мовчання в пам'ять про полтавського гірськолижника Тараса Черкаського. Він загинув в автокатастрофі у липні 2017-го. Вперше цим спортом хлопець почав займатися у десять років. Тепер справу продовжив його брат Макар.

Ірина Черкаська, мати загиблого Тараса Черкаського: Це було життя. Це справді ціле життя. Тому що він наскільки любив гірськолижний спорт. Він цим жив. Чемпіонати України, Кубки України він там брав участь, перемагав.

Слухала поради Тараса і 13-річна Софія.

Софія Краснова, учасниця чемпіонату: Ми всі його знали. Він нам допомагав, розповідав, як краще проїхати. Він був старший від нас.

Дівчина каже: щоб перемогти, важливо не пропускати тренувань. А також – оглянути трасу перед змаганнями.

Софія Краснова, учасниця чемпіонату: Траса гарно стоїть. Сніг непоганий. Але може бути краще. І також траса мені подобається. І мені здається, що я проїду непогано.

У чемпіонаті області з гірськолижного спорту – 86 учасників. Це вихованці полтавської дитячо-юнацької спортивної школи імені Бутовського.

Сергій Дорош, організатор чемпіонату: Відкритий був чемпіонат. Тому що були запрошені і Львів, і Київ, і Закарпаття. Але, на жаль, фінансова скрута не змогла, щоб вони сюди приїхали.

Змагатимуться учасник протягом двох днів у двох дисциплінах. Сьогодні це «слалом-гігант».

Вікторія Дорош, працівник ДЮСШ імені Бутовського: Стоїть 14 ворот. Правила такі, що гірськолижник повинен не пропустити. В’їхати у , так звані, ворота. На старті – це « старт». На фіні ніш – «фотофініш», планка. яка дає змогу взяти результат в електронному вигляді.

Переможців вибиратимуть у кількох вікових категоріях. Сподівається на гарний результат і 11-річна Яна.

Яна Мусієнко, учасниця чемпіонату: Все робила, як казав тренер. Нагиналася, випускала ноги, старалася.  Почала я ним займатися з першого класа. Для мене він важливий.

Бере участь у змаганнях 13-річний Назар Мотляк. На гірських лижах хлопець  7 років. Каже: в обласних чемпіонатах посідав призові місця.

Назар Мотляк, учасник змагань: Для дітей він все ж таки важкий. Тому що дуже багато іде нагрузки на ноги. І дає знати.

 За результатами чемпіонату кращі гірськолижники у складі збірної області змагатимуться у фіналі Кубку України.  Карина Москаленко, Сергій Коломієць, Полтавські телевізійні новини. Карина Москаленко, Сергій Коломієць,  Новини на Першому.