Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

«Шлях 20+»: У Полтаві експонують опішнянську кераміку

«Шлях 20+»: У Полтаві експонують опішнянську кераміку

Півники, баранці та глиняні композиції. В обласному центрі представили експозицію опішнянської кераміки. Це ювілейна виставка колегіуму мистецтв із Опішні – присвячена двадцятій річниці від заснування закладу. Роботи його вихованців презентували у Полтавській галереї мистецтв. Більше розкажуть журналісти "Лтави".

 Дев’ятирічний Арсен Кужим навчається у четвертому класі колегіуму. Каже: його вироби часто показують на виставках. У роботі з глиною Арсену подобається пластичність матеріалу. Розповідає: йому найлегше робити півника.

Арсен Кужим, чотирикласник колегіуму мистецтв у Опішні: Нам треба зробити потім кулю, миску. І з того отак зробити вареник. Хвостик ми видовжуємо рухами отакими. А там, де буде хвостик, ми загладжуємо отак.

На цій виставці – вибрані роботи вихованців опішнянського колегіуму мистецтв за два десятки років. Представлені живопис та кераміку діти створювали на заняттях у школі та для всеукраїнських і міжнародних конкурсів. 

Людмила Овчаренко, директор колегіуму мистецтв у Опішні: Тут немає якоїсь такої однієї тематики, тут є різні роботи, тут є роботи виконані традиційні, в стилі опішнянської майстерності, у формах, в мальовці, тут є роботи модернові. Абсолютно інше бачення глини і кераміки очима дітей.

Серед робіт на виставці – керамічні «Берегині» одинадцятикласниці Олени Харченко. Дівчина каже: створила їх два роки тому. Працювала майже місяць.

Олена Харченко, одинадцятикласниця колегіуму мистецтв у Опішні: Зробила я саме трьох, бо, як кажуть, Бог любить трійцю. І розмалювала у зеленому мотиві, бо берегині – то оберег не тільки людей, а й усієї природи.

В опішнянському колегіумі мистецтв бережуть гончарні традиції, говорить заслужений художник України Віктор Трохимець-Мілютін.

Віктор Трохимець-Мілютін, заслужений художник України: Все зберіга ється від пра-пра-пра… родини. Все опішнянське, нема отого натяку на авангадризм.

Нагадаю, «Колегіум мистецтв у Опішні» - це спеціалізована художня школа-інтернат. Її створили 1997-го року.  Ювілейна виставка вихованців колегіуму «Шлях 20+» триватиме у Полтавській галереї мистецтв до 25 лютого.