Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Катерина Залєвська
Катерина Залєвська

В Полтаві відкрили курси самозахисту для жінок

В Полтаві відкрили курси самозахисту для жінок

Лайф: Найчастіше починають захоплювати за руку та кудись тягнути. Спробуйте вирватися? Виривайтеся! Бачите, вирватися таким чином буде доволі складно?!

Це інструктор курсів самозахисту. Сергій у спорті з 2003-ого року. Була перерва, коли служив у Збройних Силах. Повернувся і знову почав тренуватися. Тренуватися… і тренувати. Досвід роботи із жінками – не перший.

Сергій Чепіжний, інструктор курсів самозахисту для жінок- Кожен громадянин, навіть жінка, яка фізично не так розвинена, як чоловік, має змогу самозахищатися. По-перше, вони мають право. По-друге, вони мають змогу.

Вчить базовим навичкам самозахисту.

Сергій Чепіжний, інструктор курсів самозахисту для жінок: Звільнення від захватів, шокові удари, для того,щоб мати змогу виграти час і залишитися живим, покликати когось на допомогу. Робота з різними засобами захисту.

5 занять – 4 з фізичними вправами  із  самозахисту. А останнє – теоретичне. Така програма курсів для жінок. На першій зустрічі відпрацьовують звільнення від захоплення за руку.

Лайф: Захоплюємо руку, притискаємо до себе, розслабляючий удар. Це може бути пах або коліно. Потім своєю рукою намагаємося захопити нападника. А потім здійснюємо больовий ефект.

Катерина Залєвська, журналіст
Курси самозахисту мають три складові: фізичний, психологічний та юридичний. Починають заняття з трьох правил. Перше – не панікувати. Друге – не вириватися. Третє – відволікти нападника і тільки потім фізично атакувати.

З нафарбованими губами  та з готовністю до тренування. Пані Лариса жертвою злочину  -  не була. Але алгоритм рятівних дій захотіла опанувати.Лариса Твердоступ,  учасниця  курсів самозахисту:
- У моєму житті таких випадків не було. Але так сталося, що бійцівськими навичками я не володію. Але час такий, що потрібно все знати.

За 2 дні на курси зареєструвалися 40 учасниць. Їхній вік: від 14 років до 49. Поділили їх на 2 групи.

Світлана Громцева, в.о. директора «ОМЦ»Унікальність курсів самозахисту для жінок на Полтавщині в тому, що вони безкоштовні. Прецедентів по Україні таких немає.
-Вірішили почати з двох груп: 16 – 23 роки та 24-49 років.