Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Дмитро Купченя
Дмитро Купченя

12 іноземних музикантів у театрі ім.Гоголя виконували класичні твори

12 іноземних музикантів у театрі ім.Гоголя виконували класичні твори

"Сенсація!" - концерт симфонічної музики під такою назвою відбувся у Полтаві. Його родзинка в тому, що полтавськими музикантами керували диригенти із Південної Кореї. Вони до України приїхали спеціально для цього концерту.

12 іноземних музикантів (солістів і диригентів) – приїхали до Полтави у день, коли в Південній Кореї розпочалися зимові Олімпійські ігри. В обласному театрі Гоголя виконували класичні твори Моцарта, Бетховена, Гайдна, Верді, Брамса та інших західних композиторів.

Девід Вук Б’юн, професор диригування, президент італійської школи музики в Сеулі, Південна Корея : Добре те, що ми виконуємо західну музику. Наша країна – на далекому Сході, ви трохи ближче до Заходу. Це важливо не тільки через мову, а й ритм у музиці. На заході він геть інакший. І тому, якщо ми граємо, наприклад, Бетховена чи Моцарта, для них типові ексцентричні музичні наголоси (є таке поняття). У Кореї нам доводиться багато чого пояснювати, коли ми диригуємо музикантами, а виконуючи її в Україні, з вашими музикантами все йде абсолютно гладко, досконало!

Гастролі зініціювали корейці. Девід Вук неодноразово співпрацював із українськими колективами - зокрема Запоріжжя, Чернігова. Професор Вук говорить: для його студентів-диригентів така міжнародна практика – найкраще тренування. Усі витрати, пов’язані з візитом, на себе взяла корейська сторона.

Девід Вук Б’юн, професор диригування, президент італійської школи музики в Сеулі, Південна Корея:  Їм легше, дешевше приїхати на Україну, безкоштовно пропрацювати з оркестром, ніж там платити, бо це дорого коштує. +Музика, вона, може, навіть більше зробить між нашими країнами,ніж дипломатичні якісь заходи.

Гість продовжує: незважаючи на мовний бар'єр, музиканти розуміли один одного через мову музики – вона інтернаціональна і не потребує перекладу.

Девід Вук Б’юн, професор диригування, президент італійської школи музики в Сеулі, Південна Корея: Диригент і не потребує іншої мови, окрім мови жестів. Ми намагаємось донести щось, хоч і не розуміємо інших мов, за допомогою музики, бо музика – це єдина універсальна мова для нас і для вас.  І тому ми спробували виступати і в Україні. Українською я не тямлю жодного слова.

Програму концерту добирали південнокорейці. У Полтаві репетирували кілька разів – ранком і ввечері. Перші шість годин з оркестром працював Віталій Скакун, ще шість годин – корейські диригенти. Твори складні – як для диригування, так і для виконання, - розповів керівник нашого оркестру. Глядачі за таку полтавсько-корейську "Сенсацію" віддячили аншлагом і оплесками.

Хоча в складі музичної делегації практично всі диригенти та солісти – студенти, вони мають вже певні творчі та професійні здобутки. Наприклад, Кім Юорім (Kim Yourim) працює диригентом у хорі корпорації Samsung, а її колега Са-До Кім (Sa-Do Kim) вивчав церковну музику та диригування в університеті Гуанчжоу під керівництвом професора Семюеля Ук Баєна. Після навчання в Англії він диригував великою кількістю оркестрів у Росії, Болгарії, Україні, Італії, Ірландії, Південній Кореї.