Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Сергій Галагуз: «В Афганістані ми виконували інтернаціональний обов’язок, в АТО захищали свою країну»

Сергій Галагуз: «В Афганістані ми виконували інтернаціональний обов’язок, в АТО захищали свою країну»

Прикривав колони радянських військ від обстрілів душманів у Кандагарі, охороняв блокпости в Зайцевому та відбивав обстріли російських бойовиків. З кадровим військовим, який  пройшов дві війни Сергієм  Галагузом, познайомилися Юлія Кравець та Микола Янко.

Сергій Галагуз, ветеран бойових дій в Афганістані та АТО: Вот командир батареи Филитов Алексей, Вася Комов, старшина, это Леша он техником был, ну и ваш покорный слуга.

Сергій Галагуз  показує нам старі світлини.  На них 21-річний зенітник  їде в колоні техніки на Кандагар. На той час випускник Полтавського вищого зенітно- ракетного училище був командиром відділення артилеристів. Завдання підрозділу  – супроводжувати колону та прикривати її. Сергій перший бій з  душманами запам’ятав на все життя.

Сергій Галагуз, ветеран бойових дій в Афганістані та АТО: Как в  тумане. Получилась ситуация такая, танкисты стреляли, пытались гасить пулеметную точку, то нам команду дали, мы погасили ничего не осталось.

Місцеве населення, мирне, здавалося б, удень, згадує Сергій, вночібрали до рук зброю істріляли по наших солдатах.

Сергій Галагуз, ветеран бойових дій в Афганістані та АТО:Душман не душман непонятно, дети с оружием, пацан 13-14 лет а у него автомат за плечами.

Афганістан, говорить Сергій, здавався йому Середньовіччям. Інші традиції, релігія, менталітет, закони та устрій життя.

Сергій Галагуз, ветеран бойових дій в Афганістані та АТО:Интересно было за людьми наблюдать. Едет «барбухайка» - это машина , капота нету, один двигатель  и это все передвигается, нормально, что б не перегревалось.

З Афгану повернулася вся рота.  Далі служба в Казахстані. Після розпаду СРСР Сергія направили служити в Україну. А через тридцять років кадровий військовий знову взяв до рук зброю. Влітку 2015 добровольцем поїхав у зону антитерористичної операції.

Сергій Галагуз, ветеран бойових дій в Афганістані та АТО:Иногда задумываешься, вот Афганистан, мы выполняли интернациональный долг, приказ, мы верили в это, а сейчас мы защищаем свою страну.

Тепер Сергій заступник командира дивізії.  Костянтинівка, Миколаївка, серед найгарячіших -  Зайцеве.

Сергій Галагуз, ветеран бойових дій в Афганістані та АТО:Моя задача это обеспечение техникой боеприпасами. Когда у нас объявляли тишину, а жена звонит, что у вас там стреляют, стрельба была сильная.

З гордістю Сергій показує почесні нагороди - медалі та ордени двох воєн.

Сергій Галагуз, ветеран бойових дій в Афганістані та АТО:Самая первая  «За боевы́е заслу́ги», это за Афганистан. Это мне когда приехал в Полтаву в 2016 вручили.

Афган та  АТО, говорить Сергій,  йому допомогли пережити дві речі: дружба та любов. На війні чоловік знайшов товаришів, з якими і досі підтримує зв'язок.

Сергій Галагуз, ветеран бойових дій в Афганістані та АТО:Встречаемся на Зелёном острове, если захотели просто встретиться, приехали в гости и  встретились.

Повернутися додому живим допомагала думка, що на нього чекає дружина Галина.

Галина Галагуз, дружина Сергія: Решение ехать на Донбасс принял сам, не советовался, пришел и поставил меня в известность, вот такая вот ситуация. Война накладывает отпечаток, характер у него не очень простой, но когда приехал оттуда нелегко было. 

Сергій вже другий рік вдома. Відсвяткував 55- річний ювілей. Член ветеранської спілки воїнів-афганців.