Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Чи працюватиме пологове відділення в Карлівці і чи не закриють гінекологічне?

Чи працюватиме пологове відділення в Карлівці і чи не закриють гінекологічне?

У Карлівській центральній районній лікарні  можуть відбутися зміни. Лікарі та пацієнти цим невдоволені.Вагітні жінки Карлівського районуРоза Мамедова та Вікторія Дудникбояться, що пологове відділення районної лікарні незабаром закриють. Майбутні мами кажуть:  про це  говорять медпрацівники та  пацієнти.  А медики гінекологічного корпусу цієї ж лікарні обурені тим, що їх хочуть об’єднати із хірургічним відділенням. Розбиралися в ситуації Лідія Ритченко та Валерій Пашнін.

Станіславу  Рафаїлову готують до операції. Жінка знервована,бо почула, що гінекологічне відділення у Карлівській лікарні закриють. Медична сестра Надія Бариляк, яка тут працює, розповіла, їх  через півроку планують  перевести в інше приміщення, де  умови для лікування жінок гірші.

Надія Бариляк, медична сестра гінекологічного відділення Карлівської ЦРЛ: Це вже йде давно ці розмови, що нам краще, щоб ви там були, в хірургічному корпусі, там і операційна зручніше оперувати. Саме найкраще, що там буде – це одна палата.  Ні туалету там немає для жінок, ні помитися. Гігієнічні умови не співпадають з нашими. В нас тут і бойлер установил. Жіноче відділення повинне бути чисте, там де жінки лежать лікуються.

Тетяна Мудрак, молодша медична сестра гінекологічного відділення Карлівської ЦРЛ: Ми одно думаємо, чи ми прийдемо сюди  на роботу, чи не прийдем. Головний  акушер-гінеколог області  Людмила Іванова каже: об’єднати гінекологічне і хірургічне відділення можуть.

Людмила  Іванова, головний спеціаліст акушер-гінеколог Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА: Вони документально мають на це право створювати гінекологічно-хірургічне відділення з ліжками патології вагітних. Це на розгляд адміністратора, яким чином він це зробить практично.

Інша проблема, що хвилює пацієнтів  – це майбутнє пологового відділення Карлівської центральної  районної лікарні. Нині там на збереженні вагітності перебуває Роза Мамедова. Вона родом із Попівки Карлівського району. Переїхала жити до Азербайджану, але народжувати приїхала додому. Жінка боїться, що пологове відділення незабаром закриють. Каже: про це говорять медики і жителі району.

Роза Мамедова, вагітна, с.Попівка, Карлівський р-н: Шостий місяць беременна я постоянно находжусь в больниці, в мене з почками проблеми. Так, шо мені кажеться, якшо тут шось і случиться, то мені тут пол часа, і я буду туті все буде нормальн. До Полтави два часа чи полтора їхати і це ж не факт доїхати.

Вікторія Дудник, вагітна, м. Карлівка: Говорять люди, що закриють тому, що мало породіль. Говорять це вже не один рік.  Тут гарний персонал, тут гарне все, тут всі умови. Навіщо їхати нам, наприклад в Полтаву.

Низька народжуваність і як результат, - зменшення рівня кваліфікації лікарів, можуть вплинути  на те, що пологове відділення Карлівської лікарні пізніше закриють. Каже головний лікар Олександр Сіренко. І статися це може через два роки.

Олександр  Сіренко, головний лікар Карлівської ЦРЛ: Якщо в Перинатальному центрі двісті пологів у них проходять за десять днів, чи 15 днів. То в мене ці 200 пологів за весь рік. І лікар навіть одних пологів не приймає вдень. Тобто що може бути з лікарем, поступово його кваліфікація втрачається.

Торік у Карлівському пологовому відділенні народили більше двохсот  жінок. У приміщенні п’ять  післяпологових палат та десять гінекологічних ліжок. Тут приймають пологи  та лікують хворих. Ось що думає про медичну реформу акушер-гінеколог Микола Бахмат

Микола Бахмат, акушер-гінеколог Карлівської ЦРЛ: Якби ми не хотіли ми до цього прийдем. Ну просто питання «зараз» -  не на часі. Ну все таки, 203 пологів – це не так мало. Ми ведем пологи по новим технологіям. Тобто у нас жінки не народжують на спині. Вони вибирають собі самі позицію для народження дитини. Єсть он і м’яч, і стінки шведські.

Про те, що цього року пологове відділення у Карлівці не закриватимуть говорить і обласний акушер-гінеколог Людмила Іванова. Але у рамках медичної реформи ці зміни можуть відбутися, як із іншими пологовими відділеннями в області.

Людмила  Іванова, головний спеціаліст акушер-гінеколог Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА: На даний час там є лікарі, вони надають акушерську допомогу . Якщо говорити в ракурсі реформ, які відбуваються, так це питання може стати, але не за рахунок звільнення кадрів. А за рахунок призупинення акушерського відділення. Керування потоків до більш потужнішого акушерського відділення.

За останні п’ять років закрили пологові відділення у дев’яти районних лікарнях області.