Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Рятувальники перевірили опалення у житлових будинках Супрунівки

Рятувальники перевірили опалення у житлових будинках Супрунівки

Більше півтори сотні пожеж з початку року виникло на Полтавщині. Узимку населення в селах переходить на альтернативні види палива і користуються піччю, - розповів представник обласної ДСНС Віталій Шкаревський. У холодну пору збільшується і кількість пожеж. Інспектори пожежно-рятувального загону перевірили опалення у житлових будинках Супрунівки. Чи дотримуються правил пожежної безпеки місцеві жителі - дивіться сюжеті Миколи Янка та Юлії Кравець.

Поліна Іващенко розміняла 8–ий десяток. Проживає під Полтавою в приватному будинку, має газове опалення. З котлом, каже, поводиться обережно. Стежить, аби не було витоку газу.

Поліна Іващенко, жителька с. Супрунівка: Я завжди перевіряю тягу, як виходжу з дому, то виключаю всі прибори, і плитку я все виключаю.

Любов Олексіївна топить дровами, економлячи газ.

Любов Микуца, жителька с. Супрунівка: Боже збав, щоб запах чаду, чи щось таке, не було, Держимо температуру 19 градусів.

Аби убезпечити людей від пожеж, рятувальники обласного та міжрайонного відділів організували попереджувальний рейд у селі Супрунівка. Крім будинків пані Любові та Поліни, обійшли кілька десятків хат. Відвідали переважно пенсіонерів. Не тільки перевіряли грубки, а й роздавали господарям пам’ятки.

Цього разу рятувальники значних недоліків не виявили – каже інспектор Дмитро Васенков. Людям пояснювали, як запобігти пожеж та правильно користуватися піччю.

Дмитро Васенков, інспектор Полтавського міськрайонного  управління ДСНС:  Сушити дрова так не можна … я не говорю, що це недолік, я вас попереджаю, да я понімаю.

З початку року на Полтавщині виникло півтори сотні пожеж. 70% із них - у приватному секторі. Загинули 12-ро людей.

Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікацій з громадськістю ГУ ДСНС в області:Найчастіше причини пожежі, необережне поводження з вогнем, неправильне облаштування електромережі, порушення правил експлуатації пічного опалення і необережне куріння в нетверезому стані.