Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Катерина Залєвська
Катерина Залєвська

В центрі Полтави роздавали презервативи

В центрі Полтави роздавали презервативи

 Безкоштовні презервативи – у центрі Полтави. 2 тисячі гумових контрацептивів роздали у рамках акції «Захист своє кохання». Ініціатор  заходу–благодійна    організація  «Світло надії». Мета    -   привернути увагу суспільства до контрацепції, як методу захисту від інфекцій. Про те як полтавці відзначили Міжнародний день презерватива – далі.

Катерина Залєвська, журналіст: У Полтаві відзначають Міжнародний день презерватива. Щоб отримати цей засіб контрацепції, потрібно зробити одне фото з кондом-вумен. Є! Натомість, отримали 2 презервативи.

Не кондом-мен, а кондом-вумен. Під рожевою тканиною  – Поліна. Дівчині – 19, вона студентка і волонтерка. Приміряла на себе різні костюми ляльок. Була зайцем в людський зріст, Міккі Мусом, але презервативом –вперше.

Поліна Гостєва, волонтерка: Костюм не важкий, досить легкий, навіть зручний. Не бачу тільки трохи. Презерватив символізує захист молодої людини.

Про день презерватива Україна вперше дізналася у 2007. Полтава – пізніше – 5 років тому. Тоді ж на центральній вулиці міста вперше запрацював одноденний пункт  безкоштовних презервативів.

Денис Пусан, соціальний працівник БО «Світло Надії»: Це найнадійніший засіб захисту від інфекцій, що передається статевим шляхом.

Ефективний та дешевий – переваги презерватива над іншими засобами контрацепції, говорить Денис. Він захищає від статевих інфекцій. Від виліковних та невиліковних.

Денис Пусан, соціальний працівник БО «Світло Надії»: ВІЧ-інфекція передається статевим шляхом у 80 %. Презерватив є головним засобом захисту. Також статевим шляхом передається гонорея, сифіліс, хламідіоз.

 Станція безкоштовних контрацептивів, 10 волонтерів та 2 тисячі презервативів. За годину коробки з гумовими кондонами – порожніють. Полтавці соромляться, але беруть. 

Альона Дрозд, волонтерка: Кожний третій статевий акт – без презерватива. Чим це загрожує?! Не лише незапланованій вагітності, а й передачею хвороб. І не тільки ВІЛ/СНІД, а й трихомоніаз, герпес.

 Зазначу, Україна залишається лідером в Європі за масштабами поширення ВІЛ-інфекції. За оцінками експертів UNAIDS, в Україні ВІЛ-інфіковані близько 240 тисяч осіб.