Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Полтавки виготовляли ляльки-мотанки на щасливе заміжжя

Полтавки виготовляли ляльки-мотанки на щасливе заміжжя

У Полтаві організували  майстер-клас для незаміжніх дівчат. Їм показали, як виготовляти ляльки-мотанки на щасливе заміжжя та долю. Акцію присвятили до дня всіх закоханих. Полтавки створювали  символічні  обереги своїми руками. Спостерігали за роботою Лідія Ритченко та Олег Бондаренко.

У колекції майстрині Наталії Іванової близько двохсот  ляльок-мотанок. Жінка принесла із собою авторські  народні обереги.  Розповіла про ляльку, яку зробила на щасливе заміжжя. Над нею рукодільниця працювала  годину.

Наталія Іванова, майстриня: Кукла интересна тем, что помогаетдевушк, которая собирается замуж разобраться в себе, разобраться чего она хочет. Вот на этой кукле вы видите много воротничков. Вот каждый из воротничков, соответствует качеству мужчины, которая женщина хотіла бы видеть в своїм муже.

Пані Наталія говорить:  обрядова лялька на щасливе заміжжя – це не  оберіг для дівчини, яка мріє вийти заміж.  Це символ щасливого шлюбу. До Дня всіх закоханих майстриня  організувала  для полтавок майстер-клас з  виготовлення ляльок.  Анастасія Маньченко на такому заході вперше, результатом задоволена.

Анастасія Маньченко, учасниця майстер-класу: Свою душу я вкладала. Я сподіваюся, що оце що говорять, шо це лялька до заміжжя. Сподіваюся, що це насправді так воно і єсть. Тому, що я хочу, щоб у мене було щасливе життя з моїм коханим чоловіком, і щоб було у нас все добре.

Оксана Брикульська, учасниця майстер-класу:У традиції віримо. Ми не знали, що це лялька на щасливе заміжжя, ну колись це має статися також із нею, тому надіємось, що це колись збудеться.

Для створення  ляльок-мотакок майстриня  Наталія Іванова підібрала натуральні тканини. У травні жінка представить полтавцям нову колекцію своїх робіт.