Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Ландшафтний парк «Диканський» пропонують передати на баланс області

Ландшафтний парк «Диканський» пропонують передати на баланс області

Ландшафтний парк "Диканський" потребує оновлення. Заповіднику більше 130-ти років і нині бузковий гай та ставки в занедбаному стані. Коштів на відновлення немає, - говорить голова Диканської райради Станіслав Муха. І пропонує передати парк на баланс області. Подробиці дивіться у сюжеті Богдана Казиріда і Ольги Гриненко.

До березня 2017-го року ландшафтний парк «Диканський» фінансували із обласного та районного бюджетів. Торік районна рада припинила утримання парку, - говорить голова райради Станіслав Муха.

Станіслав Муха, голова Диканської районної ради: У нас надзвичайна ситуація склалася з бузковим гаєм. Уже практично останні три роки він не зелений. Тобто листя скидає. І в нас є два ставки і це ще з кочубеїських часів. На сьогодні води там буквально 15-20 сантиметрів. Все інше практично замулено.

Наразі заповіднику потрібно 900 тисяч гривень. На оновлення парку в районному бюджеті таких грошей немає.  Голова районної ради Станіслав Муха пропонує передати "Диканський" на утримання області.

Станіслав Муха, голова Диканської районної ради: Виникла ідея про те , щоб забрати дирекцію ландшафтного парку на утримання обласного рівня і реалізувати цей проект за кошти обласного екологічного фонду.

Взяти ландшафтний парк на баланс обласного бюджету пропонує й голова Диканської райдержадміністрації Володимир Шкарбань.

Володимир Шкарбань, голова Диканської райдержадміністрації: У нас йде далі політика децентралізації. Йде об’єднання територіальної громади. У нас буде одна ОТГ. І коли будуть створюватися у цьому році об’єднані громади, вони не візьмуть цей ландшафтний парк.

Голова екологічної комісії обласної ради Ігор Горжій каже: торік на заробітну плату працівників заповідника з обласного бюджету виділили півмільйона гривень. За словами депутата: для утримання парку потрібно залучати кошти районного, бюджету селищних рад та інвесторів.

Ігор Горжій, голова комісії з питань екології та раціонального природокористування Полтавської облради: Ви зараз свій головний біль перекладаєте на область. На обласний  рівень.

За словами директора обласного департаменту екології та природних ресурсів Ігора Піддубного, із меж ландшафтного парку «Диканьський» потрібно вивести окремі заповідні території.

Ігор Піддубний, директор департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА: Проблема в землі. Мені це не зрозуміло, але якимсь чином і ріллю, і заповідну зону було внесені в заповідну зону.  Станом на сьогодні ми не можемо реально працювати. Тобто здійснювати будь-яку господарську діяльність. Не враховуючі обмеження, які примітні для об’єкту природно-заповідного фонду.

На наступній комісії обласний департамент екології має запропонувати варіанти: як вирішити питання з фінансуванням ландшафтного парку «Диканьський».