Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Новинки нафтогазової промисловості представили у Полтаві

Новинки нафтогазової промисловості представили у Полтаві

Новітні методи та технології освоєння нафтогазових надр представили у Полтавському міському будинку культури. Учасниками тематичної виставки стали більше півсотні спеціалістів газовидобувної галузі зі всієї країни. Про новинки на ринку паливно-енергетичного комплексу дізналися і готові розповісти журналісти "Лтави" Олексій Липоватий та Анна Комар.

Цей ловильний пристрій створений на основі сучасних потужних магнітів. За допомогою нього можна діставати металеві предмети з будь-якої глибини та за будь-якої температури. Нині пристрій використовують в одному регіоні - в Івано-Франківську.

Любомир Романишин, директор інституту інженерної механіки Івано-Франківського університету нафти і газу: По своїх силових характеристиках він переважає аналогічні інструменти, які є в країнах колишнього СНД і конкурує із зарубіжними кращими фірмами.

У 2-3 рази економити витрати на пальному, що використовують при бурінні, дозволяє новітня технологія з назвою «Газ.0».

Олександр Потоцький, представник компанії з розробок технологій видобутку природного газу: Для того, чтобы пробурить скважину 5 километров, необходимо порядка тысячи тонн дизельного топлива. Это примерно стоит 800 тысяч долларов. Природный газ, который может быть использован, может сократить эти затраты до 300-400 тысяч долларов.

Свої дослідження представив, крім інших, колектив Полтавського техуніверситету. Науковці розробили газогідратну установку, яка дозволяє переробляти газ у твердий вигляд. При цьому блакитне паливо зменшується в об’ємі в 160 разів і його зручно транспортувати на віддалені дистанції.

Микола Зоценко, зав. кафедрою видобування нафти і газу ПНТУ ім. Кондратюка: Це дуже зручно, наприклад, коли невеликі об’єми видобування і треба, щоб транспортувати газ, зробити трубопровод. Це великі витрати. А якщо там на місці перетворити газ в гідрат, то можна і звичайними машинами перевозити.

Спеціалісти з газовидобування різних областей України розповіли про досвід співпраці з полтавськими колегами.

Любомир Романишин, директор інституту інженерної механіки Івано-Франківського університету нафти і газу: Результатом роботи нашого ловильного пристрою при ремонті свердловин на глибині до 6-ти тисяч метрів, так наші пристрої виловлювали частини долота, шарошок. 

Олександр Потоцький, представник компанії з розробок технологій видобутку природного газу: Более 5-ти лет уже работают наши проекты. Они позволяют улучшать параметры добычи природного газа и газового конденсата. Видим большие перспективы.

Нагадаємо, це 15-та спеціалізована виставка технологій та обладнання газонафтової промисловості газонафтових компаній у Полтаві. Цьогоріч вона триватиме 2 дні, 14-го та 15-го лютого.