Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Сортувальні лінії на Полтавщині: технології та вартість

Сортувальні лінії на Полтавщині: технології та вартість

Сміттєсортувальні лінії на Полтавщині. Таку станцію планують змонтувати поблизу Макухівського сміттєзвалища. Вона буде першою в обласному центрі. Чи є такі комплекси в інших районах області, дізнавалася  Карина Москаленко.

У Полтаві планують створити сортувальну лінію твердих побутових відходів. Її встановлять біля Макухівського сміттєзвалища. За словами заступника начальника комунального автотранспортного підприємства Сергія Зоріна, зараз розглядають перед проектні пропозиції.

Сергій Зорін, заступник начальника КАТП 1628: По предварительним ращьотам десь порядка 10-15 мільйонів гривень.

Екоактивіст Микола Рябика каже: сміттєсортувальні лінії екологічно безпечні.

Микола Рябика, член ГО «ЕкоЛтава»: Вони не включають у себе такі процеси, як спалювання відходів, вони повністю тільки відсортовують певні фракції на втор сировину не втор сировину.

Згідно з обласною програмою поводження з твердими побутовими відходами на Полтавщині таких ліній буде близько 20. Наприкінці минулого року комплекс для сортування відходів з’явився  у Гадяцькому районі. Його придбали більше ніж за 3 мільйони гривень. Поки що сортувальну лінію встановлюють. Її потужність -  25 тисяч тонн відходів на рік.

Михайло Куценко, директор підприємства, яке перемогло у тендерних закупівлях: Вона відбиратиме пластик, скло, макулатуру. Там механічно відбирається дрібна фракція втор сировини через барабанний сепаратор. Планується, що там буде доставлено магнітний сепаратор. Будуть ще доставлені транспортери.

За словами начальника обласного управління житлово-комунального господарства Едуарда Реви, сортувальні лінії не завжди доцільні. У деяких населених пунктах, каже, з’являться перевантажувальні станції.

Едуард Рева, начальник управління ЖКГ Полтавської ОДА: 40 тисяч тонн на рік – це більш нормальна сортувальна лінія, яка буде окуповуватися. Менш потужна – вона буде мати велику собівартість обслуговування і вона не буде доцільна. Тому доцільно поставити перевантажувальну і зосередитися на якомусь районному.

Нагадаємо, згідно з обласною програмою поводження з твердими побутовими відходами на Полтавщині сформують 5 субрегіонів.