Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві вшанували пам'ять воїнів-афганців

У Полтаві вшанували пам'ять воїнів-афганців

15 лютого в Україні вшановують пам’ять учасників бойових дій на територіях інших держав та 29-ту річницю виведення військ з Афганістану. У Полтаві біля меморіалу загиблим афганцям відбувся урочистий мітинг.  Присутні поклали квіти та хвилиною мовчання згадали полеглих військових.

Сергій  підходить до меморіалу. Стоїть і мовчки вдивляється у прізвища. Щороку 15 лютого на цьому місці згадує побратимів. Після призову на строкову службу пройшов навчання і потрапив до Афганістану. Було це в 1986 році. Каже, з його роти загинули четверо.

Сергій Кустолян, воїн-афганець: В первый бой, пошли мы месяца через 3, нас на заставе тренировали, мы ходили коректировка огня, нам было по 18-19 лет, каких-то жахов, страхов, честно говоря я не видел, служба прошла легко ми слава Богу.

Анатолій  показує нагороди. До провінції Баграм приїхав в 1985. Розвідник про службу в Афганістані згадує неохоче.

Анатолій Ніколаєнко, воїн-афганець: Та нікому ця війна не потрібна була, але ми виконували свій обов’язок.

На афганській війні загинуло понад 3 тисячі українців. Не дочекалася сина і полтавка Наталія Петрівна. Говорить, цього року її Сергієві  виповнилося б 55. Любив історію, з дитинства мріяв стати військовим. Служив в Кабулі.

Наталія Коротун, мати загиблого воїна-афганця: Обірвалося його життя на 18 році, як його могли так забрати в армію, він побув то в армії з липня по вересень. І оце його служба. Привезли цинковий гроб. 3,60 дали мені, 1000 на пам’ятник, та 200 грн  на поховання.

У спілці воїнів-афганців Шевченківського району  400 учасників. Третина з них має інвалідність.

ВолодимирКорнійчук, голова ГО Учасниківбойовихдій Шевченківського району міста Полтава: Проблем багато, є такі афганці що ще не отримали житло, 80 чоловік стоїть на черзі. Пільгу залишають, а соціальні норми врізають, та врізають.

Цього днядва ветерани-афганці з Полтави  отримали квартири, п’ять сімей загиблих військових - сертифікати на 300 тис. гривень. Тих, хто не повернувся з Афганістану та нинішньої війни на сході України вшанували хвилиною мовчання та салютом пам’яті.