Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Млинцями пригощали у Степному Полтавського району

Млинцями пригощали у Степному Полтавського району

Печеними  млинцями  на вогні пригощали у Степному Полтавського району. Там святкували  «Щедру Масницю». У центрі села  для місцевих жителів та гостей організували  концерт, виставку місцевих майстринь та  ігри.  Під час народного гуляння спалили солом’яне опудало. Так прощалися із зимою та зустрічали весну. На святі  побували Лідія Ритченко та Павло Бардиш. 

Віра Чупрієнко, жителька с. Степне, Полтавський район: На Масляну це ж коронне блюдо – блинчики. І ми рішили, так як таке районне свято, рішили прямо на кострі, харашо гаряченьке пригостити своїх односельців і гостей.

Віта Андрущенко, учасниця свята Масляної: Блинчики у нас  з картоплею і печінкою і фруктові, тобто вітамінна бомба.

У центрі Степного Полтавського району  - народне гуляння. Танці, співи та хороводи. Традиції свята «Щедрої Масниці» до вподоби місцевим  жителям та гостям.

Голос:Дуже смачна традиція. Тому ми повинні її пам’ятати і передавати з покоління в покоління й надалі.

Голос:Прийшли подивитися святковий концерт, поїсти млинці і попити чаю.

Голос:Свято Масляної коли починається, таке всередині відчуття того, що скоро буде тепло і розпочнеться весна.

Під час свята на виставці представили вишиті картини, рушники  та вироби ручної роботи місцевих майстрів. Цьогоріч в образі Масляної Тетяна Єрмак. Із всіх ролей для неї – ця одна з улюблених.

Тетяна Єрмак, зіграла роль Масляної:  Тому, що масляниця , вона ж і щедра, вона і весела, вона і мила, вона і говірка і вона славиться весняним співом солов’я.

Місцеві майстрині  зробили солом’яне опудало. Воно стало символом свята Масляної.

Яна Решітник, директор Полтавського районного музею рушника імені Н.Ю.Бокоч:Для того, щоб відійшла зима, відійшло все холодне. Щоб спалити всі негаразди.

У неділю народні гуляння закінчать.  Наступного понеділка розпочинається Великий піст, що триватиме до Великодня.