Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Всеукраїнський турнір з вільної боротьби серед юнаків і дівчат відбувся у Полтаві

Всеукраїнський турнір з вільної боротьби серед юнаків і дівчат відбувся у Полтаві

Всеукраїнський турнір з вільної боротьби серед юнаків і дівчат відбувся у Полтаві. Його  присвятили пам’яті  земляка, дворазового чемпіона світу з боротьби Івана Шемякіна.  Із Полтавщини взяли участь у змаганнях близько 30-ти борців. Із яких регіонів приїхали ще спортсмени   - дізнавалася Карина Москаленко.

16-річий Давид Костенюк із Хмельниччини. Хлопець перемагав у всеукраїнських та міжнародних турнірах.  Нині теж бореться за перемогу у фіналі. Каже: суперники сильні, тож використовує перевірені прийоми. Для нього це «млин».

Давид Костенюк, учасник змагань: Із цього прийому можна заробити 2 або і 4 бали. Можна заробити і 5, якщо кидати з стійки. Можна і положити. А можна як на «накаті» накатати.

На змаганнях - понад 150 учасників з різних регіонів України.  Із Полтавщини – близько 30-ти борців із обласного центру, Лубенського, Глобинського, Миргородського районів.

Віталій Зінченко, голова федерації вільної боротьби Полтавщини: В Минулому році у нас був ювілейний 25-й. То було іще більше учасників. Трішички зменшилася в цьому році. Є в нас зміни в календарному плані. Чемпіонат України перенесли. Є такі моменти, що не всі змогли приїхати.

Іван Блащак, тренер збірної команди Полтавщини: Через дві неділі відбудеться Чемпіонат України. Зараз на цьому турнірі ми відберемо збірну команду Полтавської області, які будуть приймати в Чемпіонаті України , який відбудеться в місті Бахмут Донецької області

Серед полтавських спортсменів і Микита Моргун. Вільною боротьбою хлопець займається із чотирьох років. Каже, важливо бути спритним та витривалим.

Микита Моргун, учасник змагань: Я сьогодні боровся 3 сутички. 3 виграв у першому періоді 10:0. І вийшов у фінал.

На всеукраїнському турнірі є  і дівчата. 16-річна Лоліта зі Слов’янська, що на Донеччині, перемагала у чемпіонаті України. Планує виграти і в Полтаві.  

Лоліта Волошина, учасниця змагань: Каждый человек индивидуальный. И есть свой любимый прием («коронный» его называют). Я люблю «вертушку» делать. Захват за руку и вращение вот сюда.

Нагадаємо, на початку лютого у Полтаві відбувся чемпіонат України з вільної боротьби серед чоловіків і жінок до 23 років.