Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Сертифікати переможців отримали учасники першого Бюджету участі Полтавської області

Сертифікати переможців отримали учасники першого Бюджету участі Полтавської області

Весною автори проектів Бюджету участі Полтавської області отримають фінансування із обласного та місцевих бюджетів. До кінця року обрані проекти повинні бути втілені. Їхні автори отримали сертифікати переможців. Відбулося це на першому регіональному форумі Бюджету участі Полтавської області.

  Таїсія Черняк, автор проекту з упорядкування скверу та встановлення фонтану: Я ходила по дворах: «Добрий день! Підтримайте, будь ласка, нам так хочеться. І люди підтримали.

Проект Таїсії Черняк із Більська Котелевського району став лідером першого Бюджету участі Полтавської області. Він отримав тисяча сімсот шістнадцять голосів.

Таїсія Черняк, автор проекту з упорядкування скверу та встановлення фонтану: Парк – це окраса нашого села. Але частина парку залишилася недоглянутою. І от з’явилася ідея зробити її красивою. Тому з’явилася ідея встановити там фонтан. І зробити доріжки, лавочки гойдалки.

Із сорока двох проектів, які перемогли, найбільше, шістдесят чотири відсотки, належать авторам із сільських громад. Загалом учасниками обласного партиципаторного бюджету стали представники з 15 районів.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради: У нас по кожному району працює локальна група ініціаторів, які теж хочуть, щоб їхній район був успішний у впровадженні бюджету. А в кожному районі є ще локальні групи в сільських радах. Там теж є по одній людині, які допомагають ініціаторам проекту.

Найбільше ініціатив, дев’ять, із Гадяцького району. Марина Филь хоче, щоб між селами Сватки та Бірки зробили вуличне освітлення з енергозберігаючою технологією. Вартість її проекту майже сто тисяч гривень.

Марина Филь, автор проекту «Енергозбереження – крок до майбутнього!»: Проводили багато роботи, розповідали, що це. Як воно буде. Люди зацікавлені в цьому, щоб зробити. Щоб поставити і було так, як у людей.  

За проекти проголосували п’ятдесят чотири з половиною тисячі жителів області. Майже сім відсотків зробили це онлайн, решта – на паперовому бланку. Технічну підтримку з реалізації Бюджету участі здійснював Фонд Східна Європа. Системою громадського бюджету в Україні користується більше ста міст, каже Віктор Лях.

Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа: По всій Україні ми маємо тисячі підтриманих проектів. Для мене – це найкращий і найдієвіший інструмент електронної демократії. Або залучення громадян до процесу такого активного, позиції активного життя.

Цьогоріч, говорить Олександр Біленький, хочуть збільшити кількість учасників саме онлайн-голосування. Воно, на його думку, прозоріше. Також в половину зросте максимальна вартість проектів – до сто п’ятдесяти тисяч. Для цього кошти додадуть з обласного бюджету. Нагадаємо, на реалізацію минулорічних проектів-переможців виділять чотири мільйони гривень.