Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Давва
Ірина Давва

Фестиваль спортивно-бальних танців розпочався у Полтаві

Фестиваль спортивно-бальних танців розпочався у Полтаві

«DUET- 2018»   така назва фестивалю зі спортивних бальних танців, який сьогодні розпочався у Полтаві. У ньому  беруть участь понад 900 танцювальних пар з різних міст України.  Подробиці розповість моя колега Ірина Давва.

 Фестиваль спортивних бальних танців полтавський танцювальний клуб «Дует» організовує 15 рік поспіль.  Цього року в змаганнях беруть участь 945 танцювальних пар із сімдесяти клубів з різних міст України. Серед учасників як ті, хто тільки починає танцювати у конкурсах, -діти віком від 5 років, так ті, для кого танцювальний спорт перетворився на хобі. Серед конкурсантів є й переможці  та призери міжнародних  турнірів, чемпіонатів та кубків України.  За словами  одного з організаторів фестивалю Руслана Булейка, такі конкурси підвищують рівень полтавських танцюристів та популяризують бальні танці у Полтаві.

Руслан Булейко, організатор змагань "Дует 2018": Мы, во-первых, развиваем в Полтаве спортивный танец. Во-вторых наши дети набираются опыта. Приезжают пары с других городов, которые также любят приезжать к нам и соревноваться с нашими детьми . Потому что доволи таки сильная Полтавская область в танцевльном плане.

Учасники змагань, пара під номером 369  Олександр та Ярослава, танцюють разом 2 роки. Кажуть:  перемагали на турнірах у Києві, Харкові та Сумах.

Олександра та Ярослав, учасники: Навчання складні, но нужні, що щось забудеш. Що ми щось виграєм, але ми не виграєм і таке буває.

За учасницю конкурсу Анну прийшла вболівати мама Любомира Колесник. Каже, попри те, що на танці затрачають багато часу і зусиль, від  хобі доньки отримують задоволення. 

Любомира Колесник, мама учасниці конкурсу: Для початку це гарна постава.   Це всі ці чарівні плаття, зачіски, макіяж. Звичайно для дівчинки це дуже гарно. Ну і просто,напевно,  що у дитини є талант . Саме чому ми і вибрали бальні танці. Вона любе займатися, захоплюється танцями. Тому ми  робимо те, що ми любим .

Тут все як на міжнародних та всеукраїнських змаганнях: переможці і призери отримають кубки і медалі. А ще покращать свій рейтинг у кваліфікаційних списках. Про критерії оцінювання  танцювальних пар розповів головний суддя змагань Андрій Овсієнко.

Андрій Овсієнко, головний суддя фестивалю: Самое главное чтобы прежде всего мы видели пару, настоящую пару, мальчика и девочку , мужчина и женщина и их танцевальную историю. Ребята показывают как они учатся, они обучаются азам техники,ммузыкальности, линии и владеть своим телом. А  когда они вырастают они нам могут представить взрослую танцевальную  историю. В первую очередь музыкальность это самый главный критерий. От которого дальше всего отталкиваемся.

Нагадаємо,  всеукраїнський фестиваль спортивного танцю «Дует» у Полтаві  відбувається щороку.