Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Юлія Логвиненко
Юлія Логвиненко

Полтавські журналісти навчилися захищатися, фізично і словами

Полтавські журналісти навчилися захищатися, фізично і словами

Обласні управління поліції та організація Національної спілки журналістів України влаштували тренінг для представників місцевих ЗМІ. Журналістів з усієї області навчали теоретичним та практичним навичкам захисту своїх прав. Спочатку роз'яснили юридичні аспекти в роботі, потім репортери відпрацювали, як поводитися у ситуаціях із підвищеним ризиком. Чи засвоїли ми програму - дивіться далі.

18 разів погрожували, залякували, навмисне нищили майно та перешкоджали роботі журналістів, - таку статистику за 2017-й щодо Полтавщини нещодавно опублікував Інститут масової інформації “Барометр свободи слова”. У такому антирейтингу ми 4-ті, гірше - у столиці, Луцьку, Миколаєві. Найбільше порушують права кореспондентів приватні особи та місцева влада. 
Серед присутніх як молоді, так і досвідчені репортери. Дмитро Демиденко починав із телеканалу "ЛТава", а нині живе і працює у Кременчуці. Говорить: нового на семінарі-практикумі не дізнався, але обов'язкову теорію повторив. Відзначає: семінар влаштували правильно - наводячи конкретну ситуацію із прикладом. А от учню студії журналістики найбільше запам'яталася практична частина.

Тимофій Бондаренко, учень студії журналістики, м. Полтава: Нападати і захищатися від нападів. Я вважаю, дуже важливо, оскільки професія журналіста підвержена ризику. Тому кожен журналіст має знати, як себе захистити від кожного виду зброї.
Як би не був захищений журналіст законом, він повинен дотримуватися етичних норм і думати, як та чи інша інформація, картинка чи відео може вплинути на глядача, - роз'яснював присутнім кандидат юридичних наук Олександр Лемешко. Науковці-юристи, фахівці кримінального процесу розповіли про специфіку роботи правоохоронних органів і співпраці з пресою, про основні законодавчі норми і про те, як поводитися, якщо наші права все ж порушують.

Речник обласної поліції Юрій Сулаєв порівняв журналіста з правоохоронцем - держава наділила кореспондента повноваженнями і захистила законодавчо.

Юрій Сулаєв, речник обласної поліції: Зробити все від нас залежне, .... своїх повноважень.

Джеймс Сперос, спостерігач місії ОБСЄ: Чудово бачити таку подію у Полтаві - діалог між журналістами і поліцією, і я сподіваюся, що подібна практика буде поширюватися з Полтавської області на інші області України.

Нагадаємо, минулого року, зокрема у травні, до обласної поліції із заявами звернулися шестеро журналістів - одним погрожували, іншим заважали працювати. Захищатися, як фізично, так і словом, - цьому навчали представників ЗМІ на семінарі-практикумі, що провела у Полтаві обласна поліція спільно з регіональною спілкою журналістів.

Srtand-up: Щойно на семінарі-практикумі ми повторили теоретичну частину, що журналісти мають 171 статтю - .... Я у спідниці і на підборах, тому що я так постійно ходжу. Тож це ніяк .....