Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

100 контейнерів для збору батарейок з’являться на Полтавщині

100 контейнерів для збору батарейок з’являться на Полтавщині

100 контейнерів для збору батарейок з’являться на Полтавщині. Ініціатор встановлення – полтавець Сергій Антоненко. Виконавець проекту – комунальне підприємство «КАТП 1628». Інструмент реалізації – міський конкурс «Бюджет участі». Чому потрібно збирати та утилізовувати небезпечні відходи дізнавалася Валерія Рибалка.

Валерія Рибалка, журналіст: Ось така одна батарейка може забруднити важкими металами 400  літрів води, або 20 квадратних метрів землі.  Хімічні речовини, які в ній містяться, викликають репродуктивні, онкологічні та інші захворювання.

200 тон батарейок за 4 роки зібрали українські волонтери. Найчастіше, небезпечні відходи залишаються у них на зберіганні. Сергій збирає батарейки три роки. Його результат – 7 тонн. Зберігає їх   в приватному гаражі. Частину він вивозить на єдиний спеціалізований склад до Дніпра.

Сергій Антоненко, збирає батарейки: Минулий рік згідно статистики в Україну завезено 3 тисячі 250-ть тон батарейок. Приблизно така ж сама кількість завозиться контрабандою. З кожним роком все більше і більше ми споживаємо товарів і ще більше утворюється відходів.

Закордоном у вартість батарейок закладається утилізаційний збір.  В Україні  - ні. У нас немає заводів та сертифікованої технології  переробки батарейок. Це не рентабельно, каже еколог Ольга Макеєва.

Ольга Макеєва, еколог: Чому так дорого? Процес спалення батарейок іде починаючи від дорого вартісного транспортування. Дотранспортували ми там декілька  тон цих небезпечних відходів. Безпосередньо з батарейками. Вони є різного вольтажа, різного складу, різного розміру. Це все робиться , скажемо так - ручна робота. Тобто розбираються батарейки вручну.

Для переробки батарейок українським виробникам необхідно закладати в їхню вартість відсоток на утилізацію.

Сергій Антоненко, збирає батарейки: Щоб якось залучити в цей процес міську владу мною був поданий два роки тому проект спеціальний на конкурс «Бюджет участі». Цей проект підтримали громадяни Полтави. Згідно нього вже закуплено 100 штук контейнерів. Закупило їх КП «КАТП-1628», як виконавець проекту. Докінця лютого повинні бути встановлені в школах Полтави. 

Інтерактивна карта з місцями розташування баків буде розміщена на офіційному сайті комунального підприємства «КАТП-1628».