Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Сьогодні розпочався Великий піст

Сьогодні розпочався Великий піст

40 днів напередодні Великодня – період Великого посту. Цьогоріч у православних християн він розпочався 19-го лютого.  З цього дня віруючі традиційно утримуються від звичних у повсякденності продуктів та недобрих думок і вчинків. Чому полтавці дотримуються посту та що постуючим радять лікарі – дивіться далі в сюжеті.

Анна Комар, кореспондент: Із сьогоднішнього дня майже 6 тижнів віруючі утримуватимуть себе не лиже в їжі, а в емоціях. Адже і тілесне, і духовне обмеження необхідні для правильного постування.

Пані Лілія – пенсіонер МВС. Жінка постує 3-ій рік поспіль. Каже: до обмежень у їжі  спонукала дорожнеча продуктів.

Лілія, пенсіонерка МВС: Наші ціни… Це ж жах якийсь! Хіба можна їсти м'ясо щодня і творог купувати по таким цінам?! Це взагалі нереально!  

Для Катерини Федорівни піст, перш за все, – це духовне очищення. Емоційні та тілесні утримання, говорить, роблять її добрішою та спокійнішою.

Катерина Федорівна, пенсіонерка: Ось сьогодні перший день… Я вже півдня в храмі. І мені так на душі легко, чисто… Я навіть не думаю: чи мені там їсти хочеться. Ні!  (0.27-0.29) Да, стала я іншою! Стала іншою…

Родина Владислава і Аліни Колісників піст не тримає. Його значення переоцінюють, каже молоде подружжя.

Аліна і Владислав Колісники, полтавці: Все це з умом треба робити… – В якому сенсі? – Ну. Не голодати, наприклад… І не саму воду пити… Це потім… дуже довго лікуватися прийдеться!

Постувати – корисно для здоров’я, говорить гастроентеролог Валентина Петренко. Але обмеження в харчуванні лікар рекомендує не всім.

Валентина Петренко, завідувачка гастроентерологічним центром Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М. Скліфосовського

Постувати можна усім, за винятком: дітям, підлітка, годуючим матерям, вагітним жінкам. Не бажано постувати людям похилого віку, а також людям, які мають хронічні захворювання.

Під час постування, як і в інші дні, потрібно харчуватися збалансовано. В правильній пропорції треба споживати білки, жири та вуглеводи. Тваринні білки в строгі дні посту Валентина Петренко радить заміняти рослинними.

Валентина Петренко, завідувачка гастроентерологічним центром Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М. Скліфосовського: Рослинні білки – це бобові, це горіхи, це крупи, це насіння, а також картопля.

Щороку віруючих та постуючих на Полтавщині стає більше, каже архієпископ Кременчуцький і Полтавський Федір. І пояснює: це пов’язано з напруженою ситуацією в країні. Тому люди починають шукати заспокоєння у храмі.

Федір, архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП: Коли люди страждають, тоді їм потрібний Бог. Коли у нас все добре, то ми забуваємо часто про Бога. Тому в стражданнях віра більша у людей. Я думаю, що наші негаразди, проблеми сприяють тому, що люди звертаються до Бога.

Нагадаємо, Великий піст – найсуворіший у православному календарі. Головне в ці дні – не харчові обмеження, а правильна поведінка та смирення, каже Владика Федір. Потрібно, перш за все, зберігати внутрішній спокій та ні на кого не тримати зла.