Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

До Полтави завітав актор японського театру Харухіса Кавамура

До Полтави завітав актор японського театру Харухіса Кавамура

Артист японського театру Но Харухіса Кавамура вперше завітав до Полтави. Студентам та полтавським акторам він розповів про особливості японського театрального мистецтва і провів для них майстер-клас. Зустріч зініціював Полтавський педагогічний університет. На ній побували і журналісти "Лтави".

Харухіса Кавамура до японського театру долучився у трирічному віці. Відтоді на сцені – майже 60 років. Для нього це мистецтво – продовження сімейної традиції. Його батько та дідусь були також акторами театру Но.

Харухіса Кавамура, японський актор театру Но: У репертуарі нашого театру близько 220 п’єс. Моєю улюбленою є історія «Ісудзу». Історія про кохання прекрасної жінки. І кожного разу, коли я граю роль в цій історії я відкриваю нове значення, нові аспекти, якісь нові відтінки. І таким чином це є дуже цікаво.

Основний засіб виразності у  японському драматичному театрі  Но  - маска. Харухіса Кавамура розповідає: коли актор одягає її , він є втіленням бога. Для цього театрального мистецтва, каже, важливі також музика і жести.

Харухіса Кавамура, японський актор театру Но: За допомогою тренувань я треную свої рухи, свою пластику і загалом жести в театрі дуже прості. Але за допомогою цих жестів можна передати багато значень, емоцій і почуттів.

Серед слухачівмайстер-класу – актор Полтавського обласного театру Богдан Чернявський. Він говорить, елементи японського театру можна поєднати в українському. Головне, каже, зрозуміти їхню культуру і підготувати глядача.

Богдан Чернявський, актор Полтавського обласного музично-драматичного театру імені Гоголя: Аби глядача ввести в якісь запропоновані обставини, треба дуже багато жестів відточених вміти робити.

Японський актор розповідає: теми вистав стародавнього театру Но актуальні для сучасного глядача. Помітив, каже, зацікавлення у цьому мистецтві і в полтавської аудиторії.

Харухіса Кавамура, японський актор театру Но: В Україні багато театрів і багато людей цікавляться театральним мистецтвом. І дуже радий, що слухачі моєї лекції були дуже зацікавлені японським театральним мистецтвом.

Микола Степаненко, ректор ПНПУ: Одна річ вивчати театральне мистецтво за книгами, а інша річ побачити його у виконанні носіїв. Тому  у нас сьогодні був  і актор, і мистецтвознавець, і педагог.

Нагадаємо, Харухіса Кавамура директор «Палацу школи театру Но Кандзе» та володар звання «Культурна цінність Японії».