Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Майбутні медики поспілкувались із військовими санроти

Майбутні медики поспілкувались із військовими санроти

Згадали побратимів та поділились досвідом. У Полтаві військові із 8-ї санітарної роти поспілкувались зі студентами-медиками. Зустріч провели під гаслом – «Ми рятували інших, не думаючи про себе». Також на заході ушанували пам’ять загиблих бійців - учасників антитерористичної операції та переглянули документальний фільм. Більше розкажуть журналісти «Лтави».

На зустрічі із військовими медиками – майбутні лікарі. Серед них Назарій Осадчук. Першокурсник говорить: на таких заходах можна перейняти досвід.

Назарій Осадчук, студент Української медичної стоматакадемії: Ми, як майбутні лікарі, повинні вже виховувати себе і всіх інших людей, бо не важливо, хто ти за професією, ти завжди повинен допомагати людям. Люблю людей і хочу допомагати їм,  змінювати світ на краще.

Серед медиків на передовій – багато молоді, каже водій-санітар Олександр Таран. У роботі, говорить, головне – не розгубитись. Згадує випадок, коли недосвідчений фельдшер врятував бійця.

Олександр Таран, водій-санітар 8-ї окремої санітарно-автомобільної роти: Поранення було рука, шия, а в крові була холоша. Йому наложили джгут і цей джгут уже довго лежав. Мабуть, іще деякий час – і йому б просто ампутували ногу. Тобто він спас йому ногу.

8-ма санітарно-автомобільна рота допомагала військовим у Донецькому аеропорту, Дебальцевому, Пісках, Авдіївці тощо. Роботу полтавських санітарів показали у документальній стрічці.

Ігор Бернацький у зону АТО пішов добровольцем. Він – водій 8-ї санітарно-автомобільної роти. Говорить: допомагав бійцям, не маючи медичної освіти.

Ігор Бернацький, водій-санітар 8-ї окремої санітарно-автомобільної роти: Одним Украина – дом родной, а другим – вариант, где что-то заработать, что-то получить. Защищать родину всегда было достойным делом.

Степан Чуприна, студент Української медичної стоматакадемії: Потрібно прославляти цих людей, щоб люди, які мешкають на території України, студенти, які приїжджають з інших міст, знали про цих людей. Є люди, яких, дуже прикро, що з нами немає, але є ті люди, які нас сьогодні обороняють і захищають наші кордони нашої країни.

Нагадаємо, 8-му окрему санітарно-автомобільну роту у Полтаві сформували у серпні 2014-го. За період служби у зоні АТО військові медики евакуювали понад одинадцять тисяч поранених.