Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

У Полтаві день рідної мови відзначили із піснями та віршами

У Полтаві день рідної мови відзначили із піснями та віршами

До Міжнародного дня рідної мови в обласному центрі організували й просвітницький захід. Його провели студенти юридичного коледжу в літературно-меморіальному музеї Котляревського. Як усе було – бачили журналісти «Лтави».

«Барви рідного слова» - так назвали культурно-просвітницький захід у музеї Котляревського. На святі рідної мови – вірші та пісні українською.

Серед учасників заходу – Марія Терещенко. Дівчина займається вокалом із дитинства. Каже: найбільше їй подобається співати українською.

Марія Терещенко, студентка, учасниця заходу: Ми повинні співати не тільки російські пісні. Я вважаю, що ми живемо в Україні і ми повинні на українській мові пісні співати. Це наша солов’їна мова.

Викладачка Полтавського юридичного коледжу Світлана Коронець на свято привела своїх вихованців. Каже: на таких заходах молодь не лише дізнається нове, а й удосконалює свої мовні вміння.

Світлана Коронець, викладач української мови: Студенти, звичайно, під час навчального процесу спілкуються виключно українською мовою, але і на перервах просто між собою в якихось звичайних ситуаціях українською стало престижно.

Студентка Поліна Котенко, крім рідної, знає дві мови. У побуті – спілкується українською. Говорить: державна нині популярна серед молоді.

Поліна Котенко, студентка, учасниця заходу: Українська мова – наймилозвучніша серед інших. Недаремно наша українська мова займає третє місце у світі за красою і за багатством слів.

На святі до дня рідної мови студенти показали уривок вистави за п’єсою «Наталка Полтавка» Івана Котляревського.  

Валентина Скриль, науковий співробітник літературно-меморіального музею Котляревського: Саме Іван Петрович Котляревський нашу рідну мову підняв до літературного. Саме з легкої руки Котляревського наша рідна мова пішла в світи. Саме Котляревський дав початок новій українській літературі.

Нагадаю, Міжнародний день рідної мови у світі відзначають 21-го лютого щорічно, починаючи із 2000-го.