Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Виставку експонатів колекціонера Йосипа Гаснюка презентували в Полтаві

Виставку експонатів колекціонера Йосипа Гаснюка презентували в Полтаві

 «Захоплення довжиною у життя». Така назва тематичної виставки, присвяченої пам’яті колекціонера Йосипа Гаснюка. Її відкрили  у Полтавському музеї авіації і космонавтики. В експозиції представили понад сотню експонатів, які автор за життя подарував музею. Подробиці – далі в сюжеті.

Марки з афтографами космонавтів, конверти та листівки. Їх за життя зібрав почесний громадянин Закарпатського міста Виноградів Йосип Гаснюк. Більшості цих експонатів – понад піввіку.

Марина Окара, зав. відділу фондів Полтавського музею авіації і космонавтики: Перед Вами на цій поличці знаходиться конверт із підписом першого космонавта планети Земля Юрія Олексійовича Гагаріна. Власне, з цього конверту і розпочалася історія колекціонування нашим автором визначної колекції марок, конвертів та листівок.

Йосип Гаснюк збирав також підписи відомих політичних діячів. За кількістю експонатів на космічну тематику колекція Гаснюка занесена в Книгу рекордів Гінеса в Україні.

Марина Окара, зав. відділу фондів Полтавського музею авіації і космонавтики: От перед Вами конверт із особистими підписами президента України Леоніда Кучми і першого космонавта вже незалежної України Леоніда Каденюка.

Частина експонатів пов’язана з  полтавцями, які працювали в галузі космонавтики та ракетобудування.

Марина Окара, зав. відділу фондів Полтавського музею авіації і космонавтики: Це і постать Корольова всім відомого, і Юрія Кондратюка, і відомих наших полтавців- космонавтів Григорія Тимофійовича Берегового і Поповича…

Ця виставка має важливе значення для історії та розвитку космічної галузі, каже відвідувач, член Національної спілки журналістів України Микола Дорошенко.

Микола Дорошенко, член Спілки журналістів України, відвідувач виставки: Те, що зробив автор, – це безцінна річ. Вона залишиться, поки існуватиме цей музей авіації і космонавтики, як історичний факт, як документальні матеріали, які зафіксовані фактично аматором.

Нагадаємо, Йосип Гаснюк – український нумізмат, філателіст та колекціонер афтографів. Його іменем назвали одну з зірок в сузір’ї Ліра. Виставка, присвячена пам’яті цієї людини, триватиме 2 тижні.