Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Іноземні студенти вчать українську мову

Іноземні студенти вчать українську мову

Викладають англійською та вчать української. Іноземних студентів, що обрали полтавські виші знайомлять з нашою державною мовою. Чи складно молоді з інших країн опанувати українську – дивіться далі.

Майбутні аграрії із Індії, Марокко, Йорданії та  Єгипту вивчають  українську мову. У Полтавському виші два десятки іноземних студентів готують за спеціальною програмою. Це перші українські слова індійця Аулаха. 

Аулах Гуріндер Сінгх, студент із Індії: Моя країна – Індія. Моє рідне село – Чегеру. Там моя родина. Там мій тато.  Його зовуть Баджан Сінгх. Він фермер

Спочатку теорія, потім – практика. Кожне слово, повторюють  два,  три рази.

За чотири місяці  юнаки та дівчата освоїли перші мовні навички.

Альтурман: Я понимаю, что люди говорять на улицах. Но я не понимаю все. Но я понимаю, что люди говорять.

Темер: Русский легкий. А украинский трудный.

Уроки української мови  обов’язкові для тих студентів, які, хочуть вивчати російську.

Ірина Мікас, викладач російської мови: Потом у нас будут уроки украинской мовы. И, конечно, мы будем изучать такие слова, как тато, мама, хліб. И они всегда с удовольствием изучают. Им очень нравится. Потом они говорять, что украинский более легкий.  Потому что читается и пишется одинаково. Не так, как в русском языке.

Українську мову для іноземців в аграрній академії викладають більше десяти років. За словами Натілії Токуєвої, найважче українська мова дається вихідцям із Індії та Китаю.

Наталія Токуєва,  в.о. декана факультету підготовки іноземних громадян   ПДАА: Декілька років у нас було 30 студентів із Камеруну, які після закінчення нашого факультету поїхали на навчання до Івано-Франківська і Львова. І там дуже дивувалися, як ці полтавці, вибачте, москалі  зуміли так навчити української мови.