Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Сергій Кіприч: «Український бокс на сьогодні є елітним»

Сергій Кіприч: «Український бокс на сьогодні є елітним»

Тестування китайських боксерів за українськими технологіями провів полтавець Сергій Кіприч. Він - суддя міжнародної категорії з боксу, займається науковими дослідженнями фізичної підготовки спортсменів. Ця поїздка у Китай для полтавця – друга. Про обмін досвідом та перспективи полтавського й українського боксу спілкувалися мої колеги. 

Десять днів у китайській провінції Цзянсі Сергій Кіприч тестував місцевих боксерів та ділився досвідом. Там представив власну технологію перевірки спортсменів. За його словами, це одна із передових методик по визначенню показників працездатності. У Китаї разом із колегою за два дні протестували понад тридцять боксерів.

Сергій Кіприч, старший тренер жіночої національної збірної з боксу, викладач Полтавського педуніверситету: Я відповідав за параметри спеціальної працездатності. Сила ударів, швидкісні характеристики. Відповідні нормативні дані, які стосуються 8 секунд тесту, 40 секунд тесту, моделювання змагальної діяльності. Тобто відповідав чисто за показники боксерські.

Цей прилад для вимірювання сили спортсменів розробив львівський інженер за параметрами та характеристиками Сергія Кіприча. Обладнання – відповідає сучасним вимогам, каже пан Сергій.

Сергій Кіприч, старший тренер жіночої національної збірної з боксу, викладач Полтавського педуніверситету: Води треба було наливати, провідна система і таке інше. То зараз це без провідниковий повністю, з повітряною подушкою. Передача сигналів вся йде повністю на комп’ютер, програма опрацьовує це все.

ЛАЙФ із тестувань боксерів у Китаї

За словами чемпіона світу та Європи з боксу Олександра Хижняка, у цьому виді спорту важливі нововведення. Тому наукові дослідження Сергія Кіприча можливо втілити на практиці, каже боксер.

Олександр Хижняк, чемпіон світу та Європи з боксу: Розробляє нові тенденції, нові методики ведення бою. Багато нюансів, які, можливо, в майбутньому будуть допомагати, щоб спортсмен більш правильно підходив до поєдинку, а також відновлювався після них.

Поза науковою діяльністю, Сергій Кіприч – тренер. Він університетський наставник Єлизавети Слюсар. Боксом дівчина займається 5 років. На її думку, у Полтаві цей вид спорту серед жінок не популярний. Каже: фізичні навантаження значні.

Єлизавета Слюсар, призерка чемпіонатів світу та Європи з боксу: Звичайно, фізіологія жіноча дає про себе знати. Не стільки я десь, можливо, винослива. Ну боксую на рівні. Двократна чемпіонка України. З Останнього Чемпіонату України я привезла «срібло». Бронзова призерка Чемпіонату Європи і бронзова призерка Чемпіонату світу.

Бокс на Полтавщині та в Україні зараз активно розвивається, каже Сергій Кіприч. Рівень майстерності земляків-спортсменів, за його словами, високий.

Сергій Кіприч, старший тренер жіночої національної збірної з боксу, викладач Полтавського педуніверситету: Наші боксери, і жінки, і чоловіки, по силових показниках перевершують дуже набагато китайців. Перш за все тому, що це не китайська збірна національна, а це збірна провінції. А по-друге, що дійсно український бокс на сьогодні є елітним у світі.

Нагадаю, Сергій Кіприч – тренер, суддя міжнародної категорії з боксу, майстер спорту із боксу, а також доцент кафедри теорії й методики фізичного виховання Полтавського педуніверситету.