Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Юлія Логвиненко
Юлія Логвиненко

Полтавські каратисти-дефлімпійці готуються до чемпіонату світу, який 25 лютого відбудеться у Харкові

Полтавські каратисти-дефлімпійці готуються до чемпіонату світу, який 25 лютого відбудеться у Харкові

Полтавські каратисти-дефлімпійці готуються до чемпіонату світу, який цієї неділі відбудеться у Харкові. Завоювати медалі на цих змаганнях таке завдання поставив перед своїми вихованцями заслужений тренер України Микола Богодистий. Нагадаємо, на минулій Олімпіаді для спортсменів з вадами слуху,  всі десятеро каратистів вибороли нагороди. Про підготовку до міжнародного турніру і про полтавську команду спортсменів розповість Юлії Логвиненко. Лайф.

Відточують рухи у командній ката Олександр Кальник, Владислав Пліш та Олександр Тритяк. У цій дисципліні, пояснює останній, важливі синхронність і відчувати напарників.

Олександр Тритяк, чемпіон Дефлімпіади-2017:Якості переможця? - багато і віддано тренуватися. Тут важливий досвід. І завжди залишатися людиною.

До карате Сашко Тритяк займався шахами і футболом. Розповідає: одного разу прийшов на заняття до Миколи Богодистого і зрозумів - саме у цій залі зможе відкрити свій характер. За 4 роки, які тренується, здобув пів сотні медалей. Найбільшою його мрією було: потрапити до національної команди. А влітку 2017-го став призером і чемпіоном Дефлімпіади.

Олександр Тритяк, чемпіон Дефлімпіади-2017: Ми командою багато перемагаємо. Основне: у колективі хороша атмосфера. Ми чесні і старанні. Ми як одна сім'я. Ми слухаємось досвідченого тренера, маємо велике бажання - у підсумку отримуємо великий результат.

Найкращий тренер 2017-го - таку нагороду отримав Микола Богодистий за підписом міністра молоді і спорту Жданова.Щоб розумітися з дефлімпійцями наставник вивчив мову жестів. І пояснює, як змінює спортивна зала: завдяки карате вони почуваються впевнено у світі, який вони не чують.

Микола Богодистий, заслужений тренер України:Они становятся сдержаннее, физически крепкие, во всех параметрах они себя улучшают, они становятся воинами.

14 років тому Микола Іванович почав тренувати спортсменів з порушеннями слуху, а в 2017-му з Дефлімпіади до Полтави усі десятеро його вихованців повернулися з медалями: 7 золотих, 5 срібних та 5 бронзових нагород.

Микола Богодистий, заслужений тренер України: Всем присвоили мастеров международного класса, а тем, кто в первый раз - мастеров спорта. Тоесть все увидели-услышали, что есть вот такие спортсмены вот с такими проблемами. Украина уже знает, многие говорят. Спасибо конечно этим спортсменкам, что можно так же само, как и здоровые тренироваться и быть одинаковыми.

Олександр Тритяк, чемпіон Дефлімпіади-2017:Люди бувають різні. Буває важко порозумітися зі здоровими людьми. Інколи до нас зневажливо ставляться. Дуже хочеться, щоб нас поважали. Я хочу щоб нами, дефлімпійськими спортсменами, усі пишалися.

Віта Гаврилова, Максим Беленок, брати Махно - Олександр і Володимир, Тетяна Хиль - також у команді Миколи Богодистого. Тренер згадує свою першу вихованку - Інну Мажару. На минулій Олімпіаді для нечуючих вона здобула медалі всіх категорій карате. У 2018-му мультимедалістка стала заслуженим майстром спорту. А нині лідерка полтавської команди готується не до змагань, а стати мамою.

Команда Миколи Богодистого до Полтави з міжнародного турніру сподівається повернутися, маючи повний комплект медалей.