Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Відкрито кримінальне провадження щодо ремонту двох підземних переходів у центрі Полтави

Відкрито кримінальне провадження щодо ремонту двох підземних переходів у центрі Полтави

У Полтавському відділі поліції розпочато досудове розслідування кримінального провадження стосовно ремонтних робіт у двох підземних переходах у центрі міста. Слідчі не розголошують причини відкриття кримінального провадження посилаючись на таємницю слідства. Переходи почали ремонтувати ще влітку. Яка вартість ремонту  підземних переходів та чому реконструкцію й досі не провели, дивіться у наступному сюжеті. 

Стендап:  Влітку минулого року на ремонт двох підземних переходів біля Головпоштамту та Центрального ринку, з міського бюджету виділили майже три мільйони гривень. Тоді підрядник провів  демонтаж плитки зі стін та сходинок. І зупинив роботи з капітального ремонту. Півроку переходи без облицювання.

За інформацією  єдиного  веб-порталу  використання публічних коштів, у серпні 2017-го року, Управління житлово-комунального господарства Полтавської міськради  перерахувало товариству з обмеженою відповідальність «Техно Холдинг» майже 834 тисячі гривень. Ці кошти мали піти на початок ремонтних робіт у переходах. Але, підрядник у офіційному зверненні до комунальників відмовився їх ремонтувати.

Цитата з документу: «В зв’язку з нестачею технічних засобів для виконання умов договорів по капітальному ремонту  підземного переходу на перехресті вулиці Соборності з кільцем та вулиці 1100-річчя Полтави, та ремонту переходу на перехресті вулиць Європейської  і Шевченка,  ТОВ « Техно Холдинг» відмовляється від виконання зазначених робіт. Отримані кошти зобов’язуємося повернути на рахунок Управління житлово-комунального господарства» 

Ігор Кубишкін, директор ТОВ «Техно Холдинг» (документ із сайту інтернет-видання «Полтавщина»).

Після цього, у серпні-грудні 2017-го, на ремонт двох пішохідних переходів Управління житлово-комунального господарства  перерахувало вже іншому підприємству – ТОВ «Інтехсервіс», майже   мільйон двісті вісімдесят тисяч гривень. 16 лютого на сесії міськради  міський голова Олександр Мамай повідомив, підрядник не почав ремонт  через непогоду. 

Олександр Мамай, голова Полтавської міської ради: «Сьогодні в морозні дні класти камінь чи плитку – це недоречно. Ціле літо проводила роботи підрядна організація, яка виграла цей проект. Викликаю до себе директора підрядної організації і запитую чому не ремонтується підземний перехід, а він каже:  всі фахівці поїхали в Польщу».

Ми запитали полтавців чи зручно їм користуватися пішохідним  переходом на перетині вулиць Європейська та Шевченка.

Жінка: «Тут можна вбитись. Ремонт початий й не закінчений. Швидше за все недофінансований» 

Чоловік: «Небезпечний, а якщо піде сніг він буде ще небезпечніший» 

Жінка :«Як бомбоудежищє у вій1ськовий час. Взагалі не годиться. Впасти можна, ноги поламать. А куди гроші йдуть» 

Чоловік з дитиною:  «Слизько і ніхто не чисте. З дитячим візочком взагалі нереально піднятися. Слизько, східців немає, падаєш. Триматись немає за що».

Зараз правоохоронці вивчають діяльність двох фірм-підрядників, які мали провести капітальний ремонт підземних переходів на перехресті вулиць Європейської та Шевченка, та біля Укрпошти по вулиці 1100-річчя Полтави, говорить прокурор Денис Бондарець. 

Денис Бондарець, перший заступник керівника Полтавської місцевої прокуратури: «На даний час у кримінальному провадженні призначено комплексну  будівельно-технічну та судово-економічну експертизу. Остаточна кваліфікація буде залежати від результатів цієї експертизи. І тоді вже можна говорити про якусь відповідальність і підтвердження, чи не підтвердження цього факту».

Нагадаємо, у лютому 2016-го року на сайті Полтавської міської ради опублікували звернення Андрія Олєйнікова щодо ремонту сходинок підземного пішохідного переходу  між Головпоштамтом та Кінотеатром імені Колтяревського. З необхідних 250-ти голосів, петиція набрала 260.