Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Як захистити себе від стресу?

Як захистити себе від стресу?

Як позбутися стресу, тривоги та нервової напруги? Практичний психолог Наталія Супруненко  розповіла як уникати негативних емоцій та заспокоїтити себе. Фахівець говорить: до подолання стресу та його наслідків необхідно  підходити більш комплексно. Особливо, коли мова йде про  демобілізованих  атовців.

За словами полтавця Сергія найбільше люди нервують через роботу, заробітну плату та своє здоров’я. Чоловік розповів, як він бореться зі стресом.

Сергій, полтавець: Детский способ – сідаю за комп’ютер і в танки, саме проще того, шо я не ображаю, єслі стрес, так як нєкоторі мої знайомі єсть, які під дією стреса злоупотрєбляють, злость на других зривають. Так же тоже нельзя. Причом другі люди до твоєю злості.

Практичний  психолога Наталія Супруненко говорить: кожна друга людина у світі може отримати психічний розлад протягом всього життя.14 нескладних епізодів стресу на день  для людини – це норма. Він впливає на поведінку, фізичний стан та настрій.  Ось що радить робити психолог у стресових ситуаціях.

Наталія Супруненко, керівник психологічної служби Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні ім. О.Ф. Мальцева:

Нужно відійти від стресової ситуації негайно. Дистанціювання – це основний вид і спосіб надання першої психологічної допомоги, якщо є така можливість. Станьте, прогуляйтеся, відійдіть на свіже повітря, вдихніть. Ви виграєте час, ви не відреагуєте на колегу чи дитину чи на свого партнера по життю – неадекватно. А саме головне в цей час ви зрозумієте, що зі мною щось сталося.

Полтавка Дарина Гнатюккаже:  найкращий спосіб подолати стрес – це спілкування.

Дарина Гнатюк, полтавка: Пообщаться нада не держаться це все в собі, общаться з родітілями, єслі хароші,  з подругами, з чоловіком.

Бойовий стрес – одна із проблем, що хвилює сьогодні демобілізованих учасників АТО.   2017-го року до центру психосоціальної реабілітаціїу Полтаві звернулися майже дві тисячі військових.  Команда фахівців працює з  бійцями індивідуально та комплексно. Застосовують  у роботі - арт- та аромо- терапію.

Тетяна Романенко, практичний психолог КЗ «Полтавський обласний клінічний госпіталь для ветеранів війни»: На початку нашої роботи, звичайно вони сприймали все це  дуже так насторожено. Що я оце дядько 50-річний чи 30-річний, прийшов і буду оце малювати. Звичайно треба було настраювати наших пацієнтів, що це таке саме лікування, як і таблетками.

Сергій Голубєв, начальник КЗ «Полтавський обласний клінічний госпіталь для ветеранів війни»: Вони оглядаються нашою бригадою, відпрацювується на кожного хворого індивідуальний план реабілітації.

В області  працює два центри психосоціальної реабілітації  - у Полтаві та Кременчуці. Завдяки співпраці з  литовськими колегами, роботу щодо реабілітації військових, налагодили на місцевому рівні. У Литві понад сто центрів, де надають психосоціальну  допомогу.