Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Для музею Засядька у Лютеньці виготовили погруддя інженера

Для музею Засядька у Лютеньці виготовили погруддя інженера

У Лютеньці Гадяцького району продовжують працювати над створенням музею інженера та конструктора ракет Олександра Засядька. Скульптор із Миргородщини створив погруддя нашого земляка і передав у майбутній музей як експонат. Більше про це дивіться далі. 

З усмішкою та нагородами – таким зобразив Олександра Засядька скульптор. Нині гіпсове погруддя зберігають у сільській раді Лютеньки, каже краєзнавець Іван Чайка.

Іван Чайка, краєзнавець: Засядько повернувся у наше село і ми віримо в те, що він займе своє місце як належить видатній людині нашого села і не тільки села, а й нашої держави. 

Автор погруддя – інженер-конструктор Валерій Єрмаков із Панасівки Миргородського району. Для нього створення скульптур – захоплення із дитинства. Гіпсову фігуру Олександра Засядька, говорить, виготовляв за портретом.

Валерій Єрмаков, скульптор: Он мельтешивый... все делать хотел, много чего. В движении, живой. Людина живая была. Вот это я вижу все по портрету. Я брал чисто портрет. Я видел, что этот человек понимает юмор, веселый… видно по портрету. Его я так и представлял и делал.

Нині у Лютеньці збирають експонати, пов’язані із постаттю конструктора Олександра Засядька.

Іван Чайка, краєзнавець: Тут будуть розміщені картини першого використання ракет Засядька. Поєднати ракети Засядька і ті, які сьогодні у нас перебувають у використанні. Крім того, інші експонати.

Нагадаю, на зовнішні роботи по відновленню будівлі у Лютеньці виділили півтора мільйони гривень із районного бюджету.