Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Давва
Ірина Давва

Стоп, булінг!

Стоп, булінг!

Цькування однієї дитини іншою, агресивне переслідування – все це  включає поняття «булінг». Богдан Пугач- школяр. Розповідає: це явище поширине  у шкільному середовищі.

Богдан Пугач, школяр: Були конфлікти у однокласників, але вони були невеликі, тобто там посварилися , несерйозні. Словесно стараємося помиритися, не влазити в бійки.

Аня Назоренко теж школярка. Каже: конфліктні  ситуації серед школярів виникали часто. Як з них виходити – пояснювали вчителі. 

Анна  Назоренко, школярка: Спочатку ми обсудили всю ситуацію. Потім зрозуміли, що в цій ситуації не так. І потім не траплялося такої ситуації.

Надія Влезько заступник директора з  наукової роботи  обласної бібліотеки імені Котляревського  розповіла про випадки булінгу,  які  траплялися у Полтаві.

Надія Влезько, заступник директора з  наукової роботи обласної бібліотеки імені Котляревського: Ми бачимо як в інтернеті виставляють ролики і ці ролики виставляють самі учасники  цього випадку. Навіть в нас в Полтаві прославилася цим 38 школа, де була бійка і це все було виставлено в інтернеті. Всі це бачили і оця жорстокість, байдужість людей, які проходили мимо, бачили цю проблему ,але ніхто не взяв за руку і не сказав: « Почекай, цього робити не можна».

Сутність проблеми жорстокого поводження серед підлітків продемонструвала на імпровізованій сцені  театральна студія «І по всьому».  Актори свого часу також стикалися з проблемою булінгу.

Олександра Волакова, керівник молодіжної  театральної студії « І по всьому»: Мы затрагиваем в этом спектакле тему буленга, тоесть гнобления. На самом деле спектакль очень абстрактный, достаточно легко поданный ,  специально чтобы не ввести детей еще более в какую-то депрессию, но при этом наладить диалог поговорить с ними.

За словами Аліни Кондратенко, представниці патрульної поліції причини булінгу різноманітні. 

Аліна Кондратенко, представник патрульної поліції міста Полтави: Найчастіше бувають випадки, коли булінг  здійснюється відносно дітей , економічний стан родини, якої  трошки низький скажем так : тому що ця дитина немає крутого айфону чи ця дитина через якісь свої інтелектуальні можливості гарно навчається .І це може не подобатися дітям.

Як запобігти  конфліктним ситуаціям  серед  молоді, розповіла  Аліна Кондратенко. 

ЯАліна Кондратенко, представник патрульної поліції міста Полтави: Я думаю, що ми будемо частіше зустрічатися з дітьми.  Пояснювати про те, що словесно без участі  якоїсь ,без використання фізичної  сили,  можна довести опоненту свою точку зору . Тобто, що цькування, булінг ,застосування фізичної сили  не є вирішенням проблеми.  Вирішити проблему можна просто на рівні розмови .І тоді тебе будуть вважати вихованою особою.

Нагадаю, за даними інституту дослідження екстремізму в Україні із проявами булінгу стикаються вісім із десяти дітей.