Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

У Полтаві відбувся Всеукраїнський конкурс «Змагаймось за нове життя»

У Полтаві відбувся Всеукраїнський конкурс «Змагаймось за нове життя»

Вікторія Шерстобітова, учасниця конкурсу: В час гарячий полудневий \ Виглядає у віконце: \ Ясне небо, ясне море, \ Ясні хмарки, ясне сонце.

Цей вірш Лесі Українки«Тиша морська» підготувала для конкурсу 10-річна Вікторія із  Котельви. У номінації «Декламація» бере участь не вперше. Два роки тому була призеркою фестивалю. Сподівається на гарний результат і цьогоріч. Каже: головне не боятися сцени і розуміти поезію.

Вікторія Шерстобітова, учасниця конкурсу: він спокійний, такий ліричний. Мені він дуже подобається.

Бере участь у цій номінації і 4-класник Олексій Булавенко із селища Опішня. Для конкурсу  обрав вірш Лесі Українки «Мамо, іде вже зима».

Олексій Булавенко, учасник конкурсу: Він про розмову сина і матері. Про те, що син запитує про пташок, чому ж вони не летять у вирій, чому ж вони бояться.

На конкурсі  - понад 1000 учасників. Вони змагаються у 4-х вікових категоріях. Із Полтавщині найбільше заявок із обласного центру, Полтавського, Гадяцького, ЛубЕнського, Кобеляцького районів. Школярі та студенти представляють твори Лесі Українки, а також творчі та наукові роботи, пов’язані з письменницею.

Валентина Вождаєнко, співорганізатор конкурсу: Діти, молодь вони самі тягнуться до такого. Це ж не те, що їх хтось у школі заставив зробити. Просто внутрішній поклик. І це найголовніше.

20-річна полтавка Анна заспівала пісню «Давня весна». Каже: ця композиція розкриває суть творчості письменниці.

Анна Безкоровайна, учасниця конкурсу: Творчість Лесі Українки  - це постійне джерело натхнення, постійне джерело прикладу життєвої енергії. (01.32-01.35) я обожнюю просто її «Лісову пісню». Це мій улюблений твір Лесі Українки.

11-класник Ельчин  - призер у номінації «Науково-пошукова» робота. Він досліджував постать засновниці конкурсу   - громадської діячки із Канади Марії Фішер-Слиж.

Ельчин Садаєв, учасник конкурсу: збирав спогади у різних людей. Це і Михайло Слабошпицький та інші люди, які були знайомі з Марією Фішер-Слиж. І брав з інших джерел, знаходив інформацію.

Переможці відбіркового етапу виступлять на наприкінці березня на гала-концерті у Чернівцях. Нагадаємо, Всеукраїнський фестиваль-конкурс “Змагаймось за нове життя!” провели втретє. Карина Москаленко, Олексій Липоватий, Полтавські телевізійні новини. Карина Москаленко, Олексій Липоватий,  Новини на Першому.