Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Пожежник з Гадяцького району Мирослав Каламбет поїде на стажування до США

Пожежник з Гадяцького району Мирослав Каламбет поїде на стажування до США

Сільський вогнеборець за досвідом в Америку. За тиждень 28-річний пожежник з Гадяцького району Мирослав Каламбет поїде на стажування до Сполучених Штатів. За океаном рятувальник пройде 10-денне навчання в рамках програми «Відкритий світ». Аби потрапити на стажування він переміг у конкурсному відборі.

28-річний  Мирослав пожежником працює три місяці. Майстер спорту з легкої атлетики, восьмиразовий чемпіон України у забігах на 100 та 200 метрів  завжди мав тягу до екстриму. 

Мирослав Каламбет, пожежник: Наверно за покликом душі, Ну хотілося мені допомагати людям, так сталося. Це скоріше на генетичному рівні, був спортсменом, а  всі спортсмени хочуть працювати або в поліції, або в отрядах, щоб рятувати людей.

Лайф Де горить? Виїжджаємо!

З пункту зв’язку частини починається робота рятувальника. Тут фіксують та дізнаються про надзвичайні події. За 40 секунд  пожежники мають взутися, одягтися та виїхати на виклик.

Це були лише навчання.  Вогнеборці  відточують майстерність на таких тренуваннях,  щоб не схибити в реальній ситуації. Перший виїзд  Мирослав, каже, запам’ятав  на все життя.

Мирослав Каламбет, пожежник: Сама масштабна пожежа була на моє перше чергування, коли на фермі горіли скирти.  Там велике полум’я було. Температура була досить сильна і мене борода поплавилася від температури.

Загін «Рашівської добровільної пожежної охорони» створили на початку грудня минулого року. У підрозділі один пожежний автомобіль та дев’ять вогнеборців. Обслуговують три села: Рашівку, Лисівку та Харківці.

Владислав Романенко, пожежник: Машина працює добре в хорошому стані, хоч старенька, але її відреставрували, зробили з неї бачте, яку куколку.

За тиждень про пожежний загін на Гадяччині знатимуть в Сполучених Штатах Америки. Перейняти досвід американських колег їде Мирослав.

Мирослав Каламбет, пожежник: Буде найцікавіше.  Попасти з ними на пожар та потушить. Подивитися як вони себе ведуть і зрівняти себе в пожежній обстановці.

Щоб потрапити до Штатів на тринадцятиденні навчання рашівський пожежник переміг в конкурсі. Допомогла наполегливість та знання англійської.

Мирослав Каламбет, пожежник: Вона мені нравиться, часто фільми дивлюся англійською, моя анлійське не дуже гарна, але вчора спілкувався з людиною з США, говорили 2 години то спільну мову знайшли.

Вибір Мирослава підтримали й колеги.

Олександр Добряк, начальник Рашівської пожежної охорони: Проявив себе нормально, з задачею справився. Звичайний хлопець, молодий здібний, хороший.

До Америки у рамках програми «Відкритий світ» на навчання їде чотири десятки поліцейських, пожежників та підприємці з України. Мирослав говорить, після повернення набутий досвід передасть колегам. 

Мирослав Каламбет, пожежник: Обов’язково буду старатися модернізувати нашу частину.