Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Виставку східних раритетів відкрили у Полтаві

Виставку східних раритетів відкрили у Полтаві

Експонати, які не виставляли понад сто років. У Полтаві демонструють реліквії східних країн. Ці речі  виготовлені у період із вісімнадцятого до двадцятого століття. Їх у фонди краєзнавчого музею передали меценати. На відкритті виставки побували журналісти «Лтави».

Японські багатоколірні гравюри, ґнотові пістолі, китайські шаблі та побутові речі із Індії та Персії. На виставці «Дивовижний схід» - близько сотні експонатів. Серед них і блюда у техніці перегородчастої емалі. Їх виготовили у Японії наприкінці 19-го століття.

Оксана Сулима, завідувачка сектору Полтавського краєзнавчого музею: На тонке металеве блюдо накладався надзвичайно тонкий металевий дріт, потім прогалини заповнювалися емаллю прозорою, потім кольоровою,це все шліфувалося. І так кілька етапів, кілька разів.

Відкривають виставку східним танцем.

Серед танцівниць – Маргарита Барченко. Хореографією займається два роки. Каже: особливості східної культури можна відобразити і в костюмі. 

Маргарита Барченко, учасниця заходу: Він завжди повинен підходити під танець. Він повинен бути гарний, красивий, як на сцену вийшов, щоб ти уже була красива, щоб костюм усім подобався.

Представлені експонати у фонд краєзнавчого музею передали меценати на початку минулого століття. Виставку приурочили до європейського Року культурної спадщини. Олександр Супруненко, директор Полтавського краєзнавчого музею: Оця колекція була показана 110 років назад на третьому поверсі нашого музею. Але, звісно ж, не всі речі. Можемо подивитись на предмети. Частина з них релікварна, частина з них має відношення до історії музею. Ну а частина, звісно ж, це рядові, але якісні речі.

Відвідувач виставки Олександр Янович каже: привабили японські експонати вісімнадцятого-дев’ятнадцятого століть.

Олександр Янович, відвідувач виставки: В цей час Японія була в ізоляції, на її культуру не було впливу з боку Європи, це сталося набагато пізніше. Те, що ми бачимо на цій виставці – все у такому первозданному вигляді.

Експозиція мистецьких та історичних реліквій «Дивовижний схід» у Полтавському краєзнавчому музеї діятиме до 27-го квітня.