Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Тетяна Городянин
Тетяна Городянин

Фільм про пам’ятки української архітектури, що руйнуються показали в Полтаві

Фільм про пам’ятки української архітектури, що руйнуються показали в Полтаві

Фільм про пам’ятки української архітектури, що руйнуються показали у  Полтаві. 10 міст, 50 експертів та більше ста п'ятдесяти локацій  – все це у 40-хвилинній стрічці, яку переглянули і журналісти «Лтави».

В Україні руйнуються визначні пам’ятки архітектури, каже полтавець Ігор Кіянчук.

Ігор Кіянчук,  член правління ГО «SavePoltava»: Ви бачите, що твориться із Кадетським корпусом, в якому він стані. І ви бачите, в якому стані Дворянське зібрання – кінотеатр імені Котляревського. Оці прибудови – це жахіття, це Шанхай. В центрі міста такого…знаєте, руйнуються скрізь памятки. Але такого сплюндрування… Мабуть, ми попереду України всієї.  

Будинки навмисно доводять до знищення, – вважає  директор благодійного фонду «Харків з тобою» Олена Рофе-Бекетова.

Олена Рофе-Бекетова,  директор БФ «Харків з тобою»: Так як проблема системна, то й боротися з нею треба системно. Ми запрошуємо на фільм, запрошуємо подивитись фільм і подумати над тим, що ми можемо, як вийти з цієї ситуації. Тобто, мало сказати, що є проблема. Ми маємо зрозуміти, як її вирішити.

Фільм«Зберегти не можна зруйнувати» знімали уДніпрі, Івано-Франківську, Запоріжжi, Києві, Львові, Одесі, Полтаві, Сумах, Ужгороді та Харкові.Ці міста втратили сотні історичних будівель, говорить режисер Павло Сіроменко. Автори стрічки провели інтерв’ю з 50 респондентами. Серед яких міський голова, міністр та закордонні фахівці.Зафіксували на камеру 150 унікальних будівель.

Павло Сіроменко,  режиссер фільму «Зберегти не можна зруйнувати»: В каждом городе есть свои проблемы. На уровне привлечения инвестиций к реставрации либо к сохранению, либо коррупционные схемы ярко выраженные, где-то менше выраженные. Но везде есть проблемы. Нету города, чтобы не было проблем вообще.