Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

На Полтавщині продовжується сезонне збільшення захворювань на грип

На Полтавщині продовжується сезонне збільшення захворювань на грип

За тиждень на Полтавщині захворюваність на ГРВІ та грип зросла на 6 %. Як і в попередній період, темпи зростання незначні, говорить обласний лікар-епідеміолог Андрій Байбарза. Перевищений епідпоріг у Пирятинському районі. Там він більший у півтора рази, ніж по регіону.

Андрій Байбарза, обласний лікар-епідеміолог: Було у нас у Великобагачанському районі, було в Оржицькому районі. Зараз у нас найвищий рівень захворюваності характерний для сезону. Тому що таке перевищення на певний час спостерігається.

За минулий тиждень по медичну допомогу звернулися понад 9-ть тисяч осіб. Більшість – школярі. В області закрили на карантин більше 20 шкіл. Перехворів грипом і 11- класник першого Полтавського ліцею Тимур. Каже: деякі учні перебувають на лікарняному.

Тимур, полтавець:У нашому класі не було половини тиждень-два тому. Зараз вже ходить більшість.

Найкращий спосіб вберегти себе від грипу – щеплення, каже експерт обласного Департаменту охорони здоров’я за напрямом «Педіатрія» Світлана Писаренко. Вакциновано по області менше відсотка населення Полтавщини. Це можна робити і під час епідемії.

Світлана Писаренко, експерт Департаменту охорони здоров’я за напрямом «Педіатрія»: Зараз вакцина є і в аптечній мережі, і в приватних закладах медичних. Будь-який бажаючий має щепитися, хто ще не встиг щепитися. Тому що зараз іде такий сезонний підйом захворюваності на грип.

Андрій Байбарза, обласний лікар-епідеміолог: Ця вакцина не входить до календаря профілактичних щеплень,я к обов’язкове щеплення. Це вакцина, яка проводиться з а рахунок місцевих бюджетів, підприємств, установ, організацій, за власні кошти.

Полтавка Катеринадо щеплення від грипу ставиться позитивно.

Катерина Яценко, полтавка: Робила ще в дитячому віці була. Останнім часом не робила. Якщо це потрібно діткам, коли роблять, то звичайно позитивно. Тому що це все-таки вакцинування і це передбачено.

Лабораторно підтверджений на Полтавщині грип В, каже обласний лікар-епідеміолог Андрій Байбарза. І додає: найближчим часом ситуація може ускладнитися.

Андрій Байбарза, обласний лікар-епідеміолог: Ряд країн Європи і в цілому у світі вони дають інформацію про широке розповсюдження грипу. І про те, що, крім грипу В, є АН3N, який може набути пандемічного розповсюдження.  

За словами Андрія Байбарзи, грип В розповсюджується локально.