Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Ковжога продовжує судитися з Гольник

Ковжога продовжує судитися з Гольник

У полтавському суді розглянули цивільний позов ветерана МВС Олександра Ковжоги до телеканалу «1+1» та судді Лариси Гольник.  Чоловік вимагає спростувати інформацію, оприлюднену в ефірі «1+1».  Нагадаємо, у квітні минулого року суддя Гольник в телепередачі розповіла, що у травні 2014-го вела адміністративну справу стосовно діяльності міського голови Олександра Мамая. Гольник говорила про втручання у її роботу помічників очільника Полтави. Зокрема, позивача Олександра Ковжоги. Про перебіг розгляду позову дивіться далі.

На початку  засідання суд розглянув клопотання щодо зобов’язання позивача Олександра Ковжоги перерахувати 30 тисяч гривень на  майбутні витрати на адвоката відповідача – судді Лариси Гольник. За її словами: забезпечення судових витрат можливе, якщо позов безпідставний.

Лариса  Гольник, суддя Октябрського районного суду м. Полтави: Я звертаю увагу що закон визначає таке поняття як зловживанням правом на позов.

Позивач Олександр  Ковжога каже: слова про безпідставність позову є надуманими.

Олександр Ковжога, керівник  ВСК Управління з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю: Як кожен громадянин України має право звернутись на захист своїх прав. Які порушила Лариса Владленівна,  коли давала інтерв’ю на каналі «1+1». Якби вона вела себе чемно і давала відповідь своїм вчинкам. То вона б свої ганебні вирази у ЗМІ не висвітлювала б. 

Суд відмовив у задоволенні клопотання щодо оплати послуг адвоката Лариси Гольник. На розгляді представники каналу «1+1» були відсутні. За словами  позивача Ковжоги, під час перерви в суді йому передзвонив представник  та запропонував врегулювати суперечку. Тож Олександр Ковжога звернувся з проханням перенести розгляд  позову.

Олександр Ковжога, керівник  ВСК Управління з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю: Дати мені час для з’ясування обставин, що за людина звонила та в зв’язку з чим звонила.

Дзвінок від представників каналу є  неправдою, каже відповідач Лариса Гольник. Та додає: одразу по закінченню судового засідання передзвонила до юриста всеукраїнського телеканалу.

Лариса  Гольник, суддя Октябрського районного суду м. Полтави: Я запитала Сергія Фокіна чи могли від телеканалу «1+1» надходити якісь пропозиції про примирення. Він чітко висловився, що такого бути не могло.

За словами адвоката позивача Ігоря Шеховцова,  завдання цивільного судочинства – примирити сторони.

Ігор Шеховцов, адвокат позивача Олександра КовжогиІ якщо будь-яка сторона заявляє про те що має такий намір зробити… Навіть, якщо б не було такого дзвінка… суд зобов’язаний надати таку можливість.

Нагадаємо, триває розгляд іншого позову Олександра Ковжоги щодо опублікованого інтерв’ю Лариси Гольник у всеукраїнському  виданні «Українська правда».