Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Шпалери, сніговик, дива - про що пишуть полтавські письменники

Шпалери, сніговик, дива - про що пишуть полтавські письменники

Розмови про натхнення і творчість у професійне свято. Третього березня у світі відзначають день письменника. Полтавські автори творів для дітей Олена Колінько та Віктор Сердюк розповіли моїм колегам про секрети успіху та написання книжок. Як зацікавлюють аудиторію та про що пишуть ці полтавські письменники – далі у сюжеті.

Дитяча мрія Олени Колінько – стати письменницею – здійснилася у дорослому віці. Каже: в одинадцять років загадувала про це бажання.

Олена Колінько, полтавська письменниця: Я взяла маленьку листівочку на Новий рік, записала туди свою мрію: «Хочу стати письменницею». Заклеїла клеєм ПВА, повісила на ялинку і почала чекати, доки моя мрія здійсниться. Але вже пізніше зрозуміла, що аби мрії збувалися, треба ще й щось для цього робити.

Вірші полтавка почала створювати у 5-му класі. Нині пише прозу для дітей. Перший її великий роман-фентезі для підлітків у 2014-му визнали найкращим у своїй номінації на конкурсі «Коронація слова». Олена Колінько каже: окремою збіркою твори не видавала, публікувала їх у дитячих журналах. Дебютна книга «Шпалереон» вийде за місяць. Вона - про вигадану країну, де головні персонажі - уявні істоти із малюнків на шпалерах. Ідея твору виникла із дитячих спогадів, говорить Олена.

Олена Колінько, полтавська письменниця: У мене над ліжком був килим, такий візерунчастий-візерунчастий. І я полюбляла лежати і дивитися на нього, уявляти себе маленькою Дюймовочкою, яка ходить, в якої різні пригоди.

Філософська поезія російською – перші твори полтавського письменника Віктора Сердюка. Фантазійні твори для дітей почав писати після народження доньок. Вони, каже, і надихають. Нещодавно представив десяту збірку казок «Усі дива трапляються в дитинстві». За словами пана Віктора, ставлення дітей до читання залежить від родини.

Віктор Сердюк, полтавський письменник:  Наскільки батьки прищеплюють любов до книги з самого дитинства. Це потрібно робити. Не потрібно перекладати цю відповідальність на школи.

За словами письменниці Олени Колінько, аби привабити читачів, треба писати на цікаві їм теми.

Олена Колінько, полтавська письменниця: Коли я іду до дітей на зустрічі, я чую такі фрази: «О, так це ніби про наш клас! Бо і в нас є такий Артур, який усе знає, або шебушна Діана, або чепуруха Юля». Тобто справді діти себе впізнають і це класно.

Віктор Сердюк, полтавський письменник: Інколи своїми запитаннями дають підказку, над якою темою потрібно попрацювати, що потрібно вигадати, що цікавого їм би хотілося почитати. Діти коли грають твої п’єси, малюють малюнки до творів – це також цікаво, бо ти бачиш свій твір по-іншому, дитячими очима.

Нагадаю, Всесвітній день письменника відзначають щорічно 3 березня, починаючи від 1986-го.