Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

Як розпізнати глаукому?

Як розпізнати глаукому?

Хвороба, яка вбиває зір. Щороку, у березні,  відзначають Всесвітній день боротьби з глаукомою. Це захворювання ока, яке налічує понад 60 патологій. Внаслідок цієї хвороби, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, більше 5 млн. людей у світі втратили зір. Як розпізнати глаукому та яка ситуація на Полтавщині з профілактикою захворювання дізнавалася  Валерія Рибалка.

Підвищення внутрішньоочного тиску, звуження поля зору та зміна зорового нерва – характерні ознаки глаукоми. Хвороба може бути вродженою, або ж розвинутися у віці. Якщо її вчасно не виявити, можна осліпнути.

Олена Залудяк, завідувачка офтальмологічним відділенням Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.Скліфосовського: В усьму світі по різним даним є від 60-ти до 100 мільйонів хворих на глаукому. З них до третини сліпих нажаль. По Україні у нас такі останні цифри – це 200 тисяч хворих на глаукому по всі Україні. В нашій області на даний час, на 1-е січня стоїть майже 9-ять тисяч хворих на глаукому – ті, що перебувають на диспансерній групі.

У групі ризику - діабетики, гіпертоніки та люди після 40-а років. Головний лікар Полтавської обласної лікарні Григорій Оксак каже: щоб повністю не втратити зір необхідно робити операцію. Стандартна - безкоштовна. Хірургічне лікування за новітніми технологіями коштуватиме 15-16-ть тисяч.

Григорій Оксак,  головний лікар Полтавської обласної лікарні ім. М.Скліфосовського:  В нас є облік пацієнтів, які потребують цих оперативних втручань - забезпеченням штучних кришталиків. В цьому році в нас вже тендер оголошений. Найлижчі 3 неділі у нас буде розкриття через систему прозору. І далі ми зможемо забезпечити пацієнтів цим видом лікування.

Минулоріч із держбюджету полтавським медзакладам виділили 260 тисяч гривень. Це гроші - на закупівлю штучних кришталиків ока для декретованих верств населення. Це учасники бойових дій, пенсіонери, вагітні та діти.

Валентина Малікова, завідуюча очним відділенням Полтавської дитячої міської лікарні:  У дітей глаукома тільки вроджена. По Україні дуже мало таких дітей. В нас по області всього 16-ть дітей. Вони всі прооперовані. Знаходяться на обліку, діти всім забезпечені.

Уникнути глаукоми – можливо, говорить головний офтальмолог Департаменту охорони здоров’я Олена Залудяк.

Олена Залудяк, завідувачка офтальмологічним відділенням Полтавської обласної лікарні ім. М.Скліфосовського: Туман – це дуже небезпечний симптом.       Поява райдужних тіл навколо яскравого джерела світла. Навіть інколи головна біль може спровокувати. Коли пацієнт  встає зранку – у нього головна біль. Одразу звернутися до кардіолога треба виміряти артеріальний тиск і виміряти внутнішньоочний тиск.

На Полтавщині близько 70% людей щорічно проходять обстеження очей.