Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Давва
Ірина Давва

Виставку графіки художника Віктора Кузьменка презентували в Полтаві

Виставку графіки художника Віктора Кузьменка презентували в Полтаві

Віктор Кузьменко відомий графік та ілюстратор. Наприклад, книгу «Національна опера України» оформлював він.

Руслан Руно, куратор арт-проекту  «По країнах і континентах»:Він проілюстрував більше 400 книжок в Україні. Як українських письменників так і зарубіжних.

З творчістю Віктора Кузьменка пан Олексій познайомився в 90-х роках. Згадує: придбав книгу – детектив, ілюстрації – вразили. То були малюнки Кузьменка.

Олексій Петренко, відвідувач:Я тоді не знав , хто їх проілюстрував , але мені сподобалися обкладинки. Особливість - змішана техніка, авторська техніка. Він використовуючи стандартні гравюри всюди добавляє свої акценти :фарбу, різні способи, різні техніки.

Художник подорожував країнами Південної та Центральної Америки.  Свої  враження  переносив у графічні картини.

Ольга Курчакова, директорка художнього музею ім. М. Ярошенка: Кожна країна має свій смак,  запах і колір.Він знав не лише історію цих країн, не лише зумів всотувати культуру цих країн . Він наскільки глибоко відчув , мабуть, і радість ,і біль, і страждання народу.

Наталія Богатиренко з роботами Кузьменка – не знайома. На його виставці – вперше. Каже: приваблює поєднання технік в картинах.

Наталія Богатиренко, відвідувачка:Использование и бисера, и акриловых и каких-то даже камешков и техника ацтеков . Как- то все так в него логично, оригинально  сочетается .

Виставка Кузьменка «По країнах і континентах» присвячена мандрівкам Бразилією, Аргентиною, Перу, Панамою та Мексикою. Всього, близько 30 країн. Картини створювалися впродовж 50 років: з 1960 по 2010.