Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Прокуратура оголосила обвинувальний акт щодо вимагання на центральному ринку Полтави

Прокуратура оголосила обвинувальний акт щодо вимагання на центральному ринку Полтави

У суді винесли обвинувачення щодо вимагання на центральному ринку Полтави. Нагадаємо, у грудні минулого року троє чоловіків погрожували підприємцю та вимагали гроші. Зараз  чоловіки перебувають під домашнім арештом

На початку розгляду кримінальної справи адвокати обвинувачених звернулися з клопотанням заборонити журналістам знімати на відео судовий процес

Євген Оніпко, адвокат обвинуваченого: Дані особи не мають права проводити відеозйомку в залі суду. Це я розцінюю як тиск на суд. І учасників процесу. Тому прошу заборонити знімати даний судовий процес.

Віталій Микитенко, суддя Октябрського районного суду м. Полтави: Суд відхиляє клопотання щодо заборони зйомки судового процесу. Однак, якщо ви не бажаєте знімати ваше обличчя, то суд в даному випадку обмежує зйомку двох адвокатів Оніпко.

Прокурор Тарас Турчин оголосив трьом підозрюваним обвинувачення у побитті іноземця та незаконному заволодінні його автомобілем. Також трьох чоловіків обвинувачують у вимаганні. Зокрема, третього та шостого грудня минулого року на центральному ринку Полтави обвинувачені погрожували фізичною розправою  жінці-підприємцю ромської національності. Та вимагали гроші за безперешкодну торгівлю. Обвинувачені:  полтавці Астанов Джемала і Артур Козубсвою та житель Чорнухинського району Володимир Безверхий заперечили свою провину

Суддя: Ви визнаєте свою провину?

 Обвинувачений: Ні, не визнаю.

Суддя: Покази будете надавати?

Обвинувачений: В кінці судового процесу.

Прокурор Тарас Турчин звернувся до суду з клопотання про заміну запобіжного заходу з домашнього арешту на утримання під вартою терміном на 60 діб. За словами прокурора, перебуваючи під домашнім арештом,  обвинувачені можуть впливати на потерпілих та свідків у кримінальному провадженні. Також змінюють місце проживання

Тарас Турчин, прокурор: Астанов Джемала був відсутній 20 лютого цього року  за місцем проживання, чим порушив обов’язки покладені на нього згідно ухвали суду. Та в подальшому звільнив своє місце проживання.

Адвокат обвинуваченого Астанова Джемала  –Тамара Оніпко каже:  той змінив квартиру через поліцейських.

Тамара Оніпко, адвокат обвинуваченого: Зміна місця проживання виникла по вині працівників поліції, ми зараз мешкаємо й постійно перевіряють. І немає жодного рапорта,  що його не було на місці. Мешкання, де він зареєстрований.

За рішення суду, обвинуваченим продовжили домашній арешт.

Віталій Микитенко, суддя Октябрського районного суду м. Полтави: Термін дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту обвинуваченим визначити 60 діб до 22-го квітня 2018-го року.

Нагадаємо, шостого грудня 2017-го року обвинувачені погрожували фізичною розправою жінці-підприємцю . За словами свідків, на вулиці Новий Базар  були постріли. Прокурор Тарас Турчин розповів:  відкрито окреме адміністративне провадження щодо носіння та зберігання зброї, яку вилучили у одного з обвинувачених  – Артура Козуба.