Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Майже 600 осіб призвуть на військову службу цієї весни

Майже 600 осіб призвуть на військову службу цієї весни

Близько шестиста призовників з Полтавщини підуть служити до армії цієї весни. Обласний військкомат відправлятиме на строкову службу з квітня. Нині почали працювати військово-лікарські комісії.

Служба у повітряних, військово-морських силах, частинах управління зв’язку та Нацгвардії – з-поміж таких варіантів вибиратимуть призовники з Полтавщини під час весняної кампанії. Вдруге за останні десять років шукають охочих на строкову службу до прикордонних військ. З області готові прийняти сорок осіб.

Олег Третьяков, начальник групи з добору в Полтавській області Державної прикордонної служби: З 2008 року діяла система комплектування прикордонної служби тільки військовослужбовцями за контрактом. Певна частина військовослужбовців, які за контрактом, виведені в окреме регіональне управління, там, де бойові дії. А вакантні посади ми вимушені комплектувати військовослужбовцями строкової служби.

Орієнтовна кількість призовників, які підуть служити цієї весни, - п’ятсот сімдесят п’ять. Викликатимуть до призовних та військово-лікарських комісій у районах понад чотирнадцять тисяч.

Едуард Бородай, т.в.о. військового комісара Полтавського обласного військкомату: Під час двох місяців на збірних пунктах буде проходити вивчення їх морально-ділових якостей. Фізичного стану. З’ясування стану здоров’я. Так звана обласна призовна комісія.

На строкову службу призиватимуть осіб від двадцяти до двадцяти семи років, які придатні за станом здоров’я. Якщо чоловік ухиляється від служби, то його можуть притягнути до кримінальної чи адміністративної відповідальності. 

Сергій Гавловський, заступник начальника відділу дільничних офіцерів ГУ НП Полтавщини: Хоча й не врегульовано законодавством питання щодо розшуку таких осіб. Принаймні у 2017 році вже зменшилася кількість листів від військових комісарів щодо потреби допомоги національної поліції в розшуку.

Нагадаємо, торік з Полтавщини на військову службу призвали понад тисячу осіб.