Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Центр безпеки громади планують збудувати цього року в Рашівці Гадяцького району

Центр безпеки громади планують збудувати цього року в Рашівці Гадяцького району

Створення сортувальних станцій, центрів безпеки громади, електронних систем документообігу. Такі ідеї подавали на конкурс розвитку територіальних громад Полтавщини. Цього року на їх реалізацію виділять майже 18 мільйонів грн. В обласній раді  підписали угоди з переможцями про фінансування їхніх ініціатив.

Центр безпеки громади планують збудувати цього року у с.Рашівка Гадяцького району. У його складі  буде  місцева пожежна охорона, поліція та екстрена медицина. Він обслуговуватиме три сільські ради. Ініціатива  перемогла  на обласному конкурсі розвитку територіальних громад. Нині  розробили   проектні документи та обрали місце для двоповерхової будівлі.  

Володимир Омельченко, Рашівський сільський голова: Фінансування даного проекту 600 тис. обласного бюджету, 600 тис. кошти сільських  рад. І 1,5 млн кошти GIZ.

У грудні минулого року створили загін «Рашівської добровільної пожежної охорони». У підрозділі один пожежний автомобіль та дев’ять рятувальників.  Спецмашину придбали  завдяки обласному конкурсу проектів розвитку територіальних громад.

Олександр Добряк, начальник Рашівської пожежної охорони: Багато було нам дано обладнання, допомогла організація GIZ. На 500 тис. забезпечили нам мотопомпу, бензоріз, рукава.

Владислав Романенко, пожежник: Ми завжди заправлені.4 куби води, все в повній бойовій готовності, виїжаємо за 2 хв.

Обласний конкурс  проектів розвитку територіальних громад Полтавщини започаткували 8 років тому. Якщо раніше,  говорить голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, громади подавали на конкурс господарські напрямки, то нині правила змінили.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради: Ми взяли чітко курс на новації де будуть і поводження з твердими побутовими відходами і пожежні частини та інноваційні інтернет продукти для місцевого самоврядування, типу електронного документообігу. Все це ми готові співфінансувати і готові збільшувати суму, аби було бажання громад.  

Минулого року у конкурсі перемогли понад півсотні проектів. Нині в обласній раді підписали угоди про їхнє  фінансування. Цього року для реалізації ініціатив-переможців  з обласного бюджету виділять18 млн грн.